Středa 26.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Další úspěšné odhalení pachatelů díky kamerovému systému

Další úspěšné odhalení pachatelů díky kamerovému systému

Email Tisk PDF

kameraKamerový systém je v Novém Městě nad Metují instalován od roku 2013, kdy byly ve městě umístěny pouze tři kamery s dohledovým pracovištěm na služebně Městské policie. V průběhu let 2014 a 2015 pak bylo uvedeno do provozu dalších 5 kamer rozmístěných v nejrušnějších místech města.

"Velmi nás těší, že se můžeme podělit o další úspěchy, které kamerový systém přináší. Podařilo se vyhledat a usvědčit rádoby umělce sprejera, který se chtěl zviditelnit svým uměním v průchodu na Rychtě a opravdu se mu to podařilo. Byl vidět na kameře, jak "pracuje" a následně zadržen příslušníky Policie ČR z obvodního oddělení Nové Město nad Metují," uvedl Tomáš Košťál, strážník Městské policie a dodává: "Dalším případem, který pomohl kamerový systém odhalit, byl řidič, který zavinil dopravní nehodu a z místa ujel. Myslel si zřejmě, že je již nepostižitelný a nedostižitelný. Kamerový systém ho odhalil a bude po zásluze potrestán."

Současně upozorňujeme na nové telefonní číslo na Městskou policii. Jedná se o všeobecně známou linku 156, která byla v Novém Městě nad Metují aktivována. Dovoláte se na ni 24 hodin a je současně používána s číslem 605 201 093.

"Všechny volající, ať již na číslo 156 nebo 605 201 093, prosíme aby hovor nepokládali pokud se službu konající strážník neozve do telefonu hned. Z důvodu nepřítomnosti strážníků na služebně MP dochází k přesměrování přímo do služebního vozidla MP, což trvá zhruba 5 vteřin. Pokud by MP z nějakého jiného důvodu nebyla schopna hovor přijmout, je automaticky přesměrován na Obvodní oddělení Policie ČR Nové Město nad Metují," vysvětluje vrchní strážník Městské policie Miloš Kratěna.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře