Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Cyklobusy odjezdily již polovinu své sezony a vozí návštěvníky i do Polska

Cyklobusy odjezdily již polovinu své sezony a vozí návštěvníky i do Polska

Email Tisk PDF

5559Od začátku letošního června mohou návštěvníci regionu využít dvou linek oblíbených cyklobusů, které pro ně každoročně organizuje a propaguje společnost pro Kladské pomezí Branka, o.p.s. Nyní je jejich sezona přibližně v polovině a pokud jste se s nimi ještě nesvezli, nenechte si je ujet.

Věděli jste, že dostat se z Hradce Králové do polských Vambeřic (Wambierzyc) našimi cyklobusy je tak snadné a nemusíme mít s sebou ani kolo? Ráno v 7.15 nastoupíte na hlavním terminálu do cyklobusu a za hodinu vás v Náchodě již bude čekat modrá linka cyklobusu, na kterou přestoupíte. Ve Vambeřicích se ocitnete zhruba po další hodině jízdy a můžete si prohlédnout unikát v podobě baziliky sv. Panny Marie, největší a nejkrásnější křížovou cestu v Evropě nebo také největší pohyblivý betlém v Kladsku. Zpět do Náchoda cyklobus odjíždí v 10.40 a 15.15 hodin. Do Hradce pak z Náchoda jezdí každou hodinu vlakové spojení s krátkým přestupem ve Starkoči. Pozor, modrou linkou se do Wambierzyc cyklobusem svezete pouze o víkendech a ve svátky, v pracovní dny jezdí pouze na Karlov (Karłów).

Pokud však máte chuť na bloudění ve skalách, vystupte právě v Karlově. Od zastávky je to jen pár kroků na Velkou Hejšovinu (Szczeliniec Wielki), kde vás provede naučná stezka. Projdete se jak bludištěm mezi skalními věžičkami, tak po skalních plošinách s vyhlídkami do dalekého okolí. Do Karlova z Náchoda přijedete modrou linkou v 8.50 a ve 12.50 a zpět odjíždí v 11.05 a 15.40 hodin.

V Polsku můžete také vystoupit už například v lázeňském městečku Kudova Zdroj (Kudowa-Zdrój) a projít si kolonádu a park, jehož rozloha je celých 17 ha. Vydat se můžete k nedalekému Altánu lásky (Altana Miłości), odkud vás čeká krásný výhled na část města, nebo do 1,5 km vzdálené místní části Čermné (Czermne), kde se u kostela nachází kostnice (Kaplica Czaszek), jejíž interiér je vyložen více jak třemi tisíci lebek a kostí. Cyklobus se přijíždí z Náchoda v 8.25 a 12.25 a zpět vás odveze v 11.35 a 16.05 hodin.

Zdroj www.mestonachod.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře