Středa 26.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Cyklista se při střetu s autobusem vážně zranil

Cyklista se při střetu s autobusem vážně zranil

Email Tisk PDF
seznam článků
Cyklista se při střetu s autobusem vážně zranil
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

nehoda3K dopravní nehodě s těžkým zraněním vyjížděli v úterý půl hodiny po poledni policisté v Náchodě. Na přechodu pro chodce se střetl cyklista s odbočujícím autobusem. Cyklista jedoucí ve směru od Hronova na centrum Náchoda narazil do boku autobusu, jedoucího ze stejného směru po Kladské ulici, který odbočoval vpravo na Borskou ulici do provizorního autobusového nádraží.

"Po předchozí jízdě po chodníku 66letý cyklista bez zastavení vjel na přechod pro chodce a vzápětí narazil do boku linkového autobusu. Cyklista po nárazu i s jízdním kolem spadl na zem, kde zůstal ležet. Při pádu si přivodil těžké zranění a vozidlo Rychlé záchranné služby zraněného cyklistu transportovalo do náchodské nemocnice, odkud byl po ošetření propuštěn do domácího léčení," popsala nehodu policejní mluvčí Eva Prachařová.

Na jízdním kole vznikla škoda ve výši tisíc korun, na autobuse škoda sto korun. Alkohol byl jak u řidiče autobusu, tak u cyklisty vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Technická závada jako příčina nehody zjištěna ani uplatněna nebyla.

"Tato nehoda a jí podobné napovídají, že nevyužívání značených cyklostezek, jízda po chodníku a vjíždění cyklistů na přechody pro chodce je zvláště pro samotné cyklisty činnost velice nebezpečná. Míru zavinění jednotlivých účastníků náchodská dopravní policie dále vyšetřuje," uvedla Eva Prachařová.

V souvislosti s příchodem podzimu pak policisté apelují na cyklisty, aby měli svá kola řádně osvětlená a opatřená povinnými reflexními prvky (světlo bílé a červené barvy, odrazky bílé, červené a oranžové v paprscích kol), tak, aby řidičům umožnili v ranním a odpoledním šeru jejich dopravní prostředek spatřit na dostatečně velkou vzdálenost. Reflexní prvky by měli také v co největší míře využívat i na svém oblečení.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře