Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Co čeká prezidenta Miloše Zemana v Královéhradeckém kraji? Setkání s občany, firmy i nový model Škoda Superb

Co čeká prezidenta Miloše Zemana v Královéhradeckém kraji? Setkání s občany, firmy i nový model Škoda Superb

Email Tisk PDF

zemmPrezident republiky Miloš Zeman se po necelém roce chystá opět na třídenní návštěvu Královéhradeckého kraje. Kromě setkání s občany a představiteli některých měst v kraji čeká prezidenta i doprovodný program. Navštíví nejen prosperující, v kraji tradiční firmy, ale například i hradeckou 6. a 7. polní nemocnici, nebo mu bude představen zbrusu nový model automobilu Škoda Superb kvasinského závodu.

"Při své letošní návštěvě navštíví pan prezident okresy, na které se nedostalo v loňském roce. Zamíří tedy hlavně na Rychnovsko a Trutnovsko," okomentoval výběr míst hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, který celou třídenní návštěvu zaštiťuje. V rámci návštěvy čekají prezidenta Miloše Zemana kromě setkání s občany a představiteli vybraných měst i například návštěvy firem.

Od středy do pátku se tak postupně setká s vedením i zaměstnanci firem JUTA, KASPER KOVO nebo závodu Škoda Auto v Kvasinách. "Při výběru těchto firem hrála roli například jejich rodinná tradice nebo fakt, že jsou významnými zaměstnavateli v kraji," vysvětlil hejtman Franc. "V kvasinském závodu Škody Auto čeká navíc na pana prezidenta speciální program. Mimo jiné mu bude představen nový model automobilu Škoda Superb, který má premiéru jen tři dny před jeho návštěvou," doplnil hejtman.

Další netradiční zastávkou v programu prezidentské návštěvy je 6. a 7. polní nemocnice v Hradci Králové. "V té bude prezidentovi Zemanovi předvedena praktická ukázka fungování polních nemocnic, které poskytují zdravotnickou péči vševojskovým útvarům a v případě potřeby jsou schopny fungovat i v rámci humanitárních operací," dodal hejtman Franc. Nedílnou součástí nemocnic je i profesionální zdravotnické vybavení pro diagnostiku, jako jsou například přístroje CT, RTG nebo ultrazvuk. Obě polní nemocnice se po vstupu ČR do NATO účastnily deseti zahraničních misí, kde byly schopny poskytovat péči na tak vysoké úrovni, která se blížila mírovým podmínkám, ač fungovaly v náročných bojových operacích. Na prohlídku polní nemocnice pak bude navazovat beseda s vojáky.

Na své cestě krajem se prezident Miloš Zeman postupně potká s představiteli a občany měst Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Trutnov a Rychnov nad Kněžnou.

Ilustrační foto z návštěvy Miloše Zemana v broumovské Vebě

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře