Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Českoskaličtí hasiči mají nové vybavení

Českoskaličtí hasiči mají nové vybavení

Email Tisk PDF

hasiHasičská výjezdová jednotka zřizovaná Městem Česká Skalice se v minulých měsících zapojila do záchranných prací hlavně ve spojení s všudypřítomnou vodou. Po úspěšné ochraně města před povodní v červnu letošního roku bylo potřeba pomoci hasičů ještě několikrát. Mimo běžných výjezdů došlo na pomoc při bleskové povodní, která opakovaně zatopila sklepy domů v nejrůznějších částech města. Bleskové povodně jsou novodobým ohrožením osob a jejich majetku, během krátkého časového úseku spadne takové množství vody, že půda, ani kanalizace není schopna si s přívalem poradit.

Město průběžně vybavuje jednotku potřebnou technikou. Po výkonném čerpadle, které velmi pomohlo při čerpání vody ze zatopených sklepních prostor, byla výbava doplněna o brodicí kalhoty a neopreny, které umožní záchranu osob a případně majetku z vodou zasažených prostor. Dále město zakoupilo sadu speciálních protipovodňových pytlů, ze kterých mohou hasiči rychle postavit bariéru proti vodě. Ve spolupráci s Hasičských záchranným sborem ČR byla poškozeným občanům zapůjčena technika na vysoušení vlhkých prostor. V brzké době dostanou hasiči vysavač pro odčerpávání vody a bahna ze sklepů.

Členové výjezdové jednotky jsou dobrovolníci, kteří bezplatně vykonávají službu obyvatelstvu v rámci sítě Integrovaného záchranného systému České republiky. Vedení města v čele se starostou Tomášem Hubkou si této práce velmi váží a proto jako poděkování, věnoval pan starosta hasičům HD kameru, která je umístěna v cisternovém vozidle. Toto zařízení slouží pro zdokumentování výjezdů hasičů. Občanům poskytne příležitost podívat se, jak tato náročná práce probíhá.

V souvislosti s krizovými situacemi upozorňujeme občany, že Město Česká Skalice má zřízený krizový mobil 725 081 002, na který se občané města mohou obracet hlavně v době vyhlášených mimořádných stavů, např. s žádostmi o čerpání vody ze sklepů. Upozorňujeme občany, že toto číslo nenahrazuje krizové linky 150 (hasiči), 155 (zdravotní záchranná služba) a 158 (policie).

Ilustrační foto Jan Holý, www.ceskaskalice.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře