Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Česká Skalice se připravuje na tradiční Jiřinkové slavnosti

Česká Skalice se připravuje na tradiční Jiřinkové slavnosti

Email Tisk PDF
seznam článků
Česká Skalice se připravuje na tradiční Jiřinkové slavnosti
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

P9116157Město Česká Skalice ve spolupráci s jednotlivými pořadateli pořádá každoročně začátkem září Jiřinkové slavnosti. Pod jeho záštitou příspěvkové, neziskové a další organizace pořádají kulturní akce, jejichž symbolem jsou květy královny podzimu – jiřiny. Program slavností je rozprostřen od 9. do 30. září.

Do jejich programu nedomyslitelně patří výstava jiřinek v Muzeu Boženy Němcové ve dnech 9. až 11. září 2016. V areálu muzea a na maloskalické tvrzi můžete zhlédnout tisíce řezaných květů i výsadeb, které vystavují členové jiřinkářské společnosti Dagla z východních Čech, Exnarovo zahradnictví z Velkého Třebešova a Langrovo zahradnictví z Rájce-Jestřebí. Areál je otevřený každý den od 9 do 17 hodin.

Výstavu zpestří doprovodný program, z něhož vybíráme pořad literární pásmo ze sloupků, glos a fejetonů Karla Čapka. Pořad se bude jmenovat Poslední fejeton. Účinkuje Petr Kostka, člen Divadla na Vinohradech. Akce se uskuteční v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové v pátek 9. září 2016 od 19 hodin.

V sobotu 10. září 2016 se od 18 hodin uskuteční Koncert barokní hudby aneb Consert de differents oyseaux v mimořádně zpřístupněném ateliéru malířky J. Winterové-Mezerové v areálu muzeí. Zde zahraje soubor La Bilancetta. Zazní efektní, zároveň ale i intimní, hudba určená francouzské aristokracii i samotnému králi. Koncert pořádá SVČ Bájo společně s Muzeem Boženy Němcové.

V sobotu i neděli si můžete vyzkoušet některou z výtvarných dílen, aranžování jiřinek nebo malování na hedvábí. Sobotní odpoledne bude patřit skupině Klapeto, která na maloskalické tvrzi zahraje staropražské písníčky. Nedělní odpolední program zpestří koncert Big bandu Dvorský ze Dvora Králové nad Labem.

V sobotu 17. září 2016 ve 20 hodin bude zahájen tradiční Jiřinkový ples v prostorách českoskalické sokolovny. K tanci a poslechu zahraje skupina Geny ze Rtyně v Podkrkonoší. Předtančení zajistí taneční skupina pod vedením Igora Štěpa. Předprodej vstupenek od 1. září 2016 v Regionálním informačním centru v České Skalici na třídě T. G. Masaryka, tel. 491 453 870, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Letošní Jiřinkové slavnosti zakončí posvícení ve středu 28. září 2016. Místo a čas konání bude upřesněno. Oslava ukončení sklizně s posvíceneckými leckdy rozvernými písněmi a bujarými tanci. K ochutnání budou posvícenské koláče, hnětynky a určitě i něco od masa! Každá paňmáma se může blejsknout se svými koláčky. Vyhlašujeme soutěž o ty nejvoňavější, co se na jazyku rozplynou! Hlaste se na tel. 777 347 117, nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Pořádá Folklorní soubor Barunka, o. s., Česká Skalice ve spolupráci se SVČ Bájo Česká Skalice a městem Česká Skalice.

Jiřinkové slavnosti v letošním roce doplní také česko-slovenská výstava v galerii Fortna SVČ Bájo nazvaná Příběhy. Jedná se o česko-slovenský projekt. Vernisáž za účasti slovenské delegace se uskuteční v sobotu 10. září od 17 hodin. Výstava bude k vidění až do 30. září.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře