Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Červený Kostelec vyhlašuje architektonickou soutěž na své nejvýznamnější veřejné prostranství

Červený Kostelec vyhlašuje architektonickou soutěž na své nejvýznamnější veřejné prostranství

Email Tisk PDF
seznam článků
Červený Kostelec vyhlašuje architektonickou soutěž na své nejvýznamnější veřejné prostranství
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

img 2876 2Prostranství mezi školami směrem k divadlu patří k nejkvalitnějším veřejným plochám v Červeném Kostelci. Městu se nyní povedlo získat všechny pozemky do svého majetku, a proto se rozhodlo využít jedinečné příležitosti a vyhlásit na řešení tohoto území architektonicko-urbanistickou soutěž. Ta odstartovala spolu se začátkem prázdnin.

Soutěži předcházela poměrně dlouhá příprava. Základem bylo zjistit potřeby a očekávání místních obyvatel. Na konci března se proto za velkého zájmu veřejnosti uskutečnilo participativní setkání. Během moderované diskuze se účastníci snažili nalézt ideální podobu a definovat funkce, které by mělo v budoucnu toto prostranství obsáhnout. Výstup z tohoto setkání je součástí podkladů vyhlašované soutěže.

"Podařilo se nám zajistit velmi kvalitní obsazení poroty. Mezi nezávislými porotci zasedne např. Ing. arch. Petr Lešek, který působil i jako předseda pracovní skupiny pro soutěže České komory architektů. Mezi jeho nejznámější stavby patří např. Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové nebo Středisko ekologické výchovy ve Sluňákově u Olomouce. Dalšími členy jsou profesor Petr Hrůša, známý např. projektem Galerie Vaňkovka v Brně, a krajinářská architekta Ing. Radmila Fingerová. Ta se podílela např. na komplexním ozelenění sídliště Prosek a prostranstvím v Červeném Kostelci se zabývá již delší dobu. Za vyhlašovatele pak bude krom starosty členem i městský architekt Ing. arch. Marek Wajsar," uvedl starosta Červeného Kostelce Ing. Rostislav Petrák.

"Celková výše cen a odměn, které budou soutěžícím vyplaceny, je 190 tisíc korun. Finanční částka ale zpravidla není pro soutěžící tím největším lákadlem. O účasti se rozhodují především podle toho, jak je zajímavé zadání, jak dobře jsou nastavené soutěžní podmínky, jak kvalitně je obsazena soutěží porota. Jsme přesvědčeni, že všechny tyto složky tvoří v našem případě velmi atraktivní mix," věří v hojnou účast městský architekt Marek Wajsar.

"Soutěžící mají čas na odevzdání své práce více než dva měsíce – až do 13. září. Soutěžní porota následně vybere návrhy, které postoupí do druhé fáze hodnocení. V té pak soutěžící tyto návrhy ještě upřesní a dopracují. Definitivní rozhodnutí o prvních třech místech by pak mělo padnout 12. října 2016," přiblížil základní časový harmonogram sekretář soutěže Michal Kudrnáč z Centra rozvoje Česká Skalice.

Po ukončení soutěže bude z prvních tří oceněných soutěžících vybrán návrh, který bude nakonec realizován. Použije se k tomu jednací řízení bez uveřejnění, což je v případě podobných soutěží standardní postup. S vybraným uchazečem by měla být ještě do konce letošního roku uzavřena smlouva o dílo na kompletní projektovou dokumentaci. Její příprava, spolu se získání územního rozhodnutí a stavebního povolení, zabere zřejmě celý rok 2017. Vedení města proto předpokládá, že vlastní stavba by měla být zahájena na počátku roku 2018.

Foto Tomáš Kábrt, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře