Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Červený Kostelec je finalistou soutěže obcí O křišťálovou popelnici za rok 2014

Červený Kostelec je finalistou soutěže obcí O křišťálovou popelnici za rok 2014

Email Tisk PDF
seznam článků
Červený Kostelec je finalistou soutěže obcí O křišťálovou popelnici za rok 2014
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

po1Ve středu 10. června 2015 v Hradci Králové v Kongresovém centru Aldis v rámci konference Odpady a obce 2015 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže obcí O křišťálovou popelnici za rok 2014. Tuto soutěž obcí pořádá společnost EKO-KOM, a.s., se kterou město Červený Kostelec spolupracuje v rámci odpadového hospodářství již od roku 1999. Letos se jedná již o 11. ročník této soutěže.

Město Červený Kostelec se dostalo mezi 14 finalistů. Jedná se o vůbec první účast Červeného Kostelce ve finále této soutěže. V prestižním celostátním klání jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků a míry aktivity v oblasti nakládání s komunálním odpadem, a to především v tříděném sběru využitelných složek odpadů. Soutěž je určena všem obcím zapojených v systému EKO-KOM.

"Do systému EKO‑KOM zajišťující sběrnou síť pro recyklaci obalů je dnes zapojeno 20 377 firem vyrábějících nebo dovážejících balené zboží. Tyto firmy prostřednictvím systému EKO‑KOM spolupracují s 6 073 obcemi ČR, ve kterých žije 10 483 tisíc obyvatel, tedy (99 % celé populace). Ti všichni tak mají možnost své odpady třídit a již 72 % obyvatel ČR tak činí." (zdroj: http://www.ekokom.cz/).

Prvním městem je nedaleký Dvůr Králové nad Labem, který získal velkou putovní křišťálovou popelnici a šek v hodnotě 150 000 Kč. Dále byly vyhlášeny obce na druhém a třetím místě. Červený Kostelec tedy obsadil čtvrtou až čtrnáctou pozici.

Za město Červený Kostelec diplom, květinu a malé těžítko "křišťálové popelnice" převzal při slavnostním vyhlášení výsledků starosta města pan Ing. Rostislav Petrák. Účast ve finále tak prestižní celorepublikové soutěže O křišťálovou popelnici za rok 2014 nás velmi potěšila. Být mezi čtrnácti finalisty mezi více než 6000 dalšími obcemi z celé České republiky je veliký úspěch. Za něj vděčíme a chtěli bychom poděkovat hlavně všem Kostelečákům, kteří pilně sbírají a třídí odpad. Doufáme, že vědomí tak dobrého výsledku bude dalším povzbuzením k této aktivitě tak prospěšné pro město a životní prostředí.

Foto Štěpán Křeček, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře