Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Červenec na červenokostelecké městské policii

Červenec na červenokostelecké městské policii

Email Tisk PDF

mpPrvní prázdninový měsíc je za námi a lze říci, že z pohledu policie byl měsícem průměrným. V průběhu 31 horkých červencových dní řešili strážníci městské policie 87 oznámení, 47 dopravních přestupků a 11 porušení městských vyhlášek a přestupků dle přestupkového zákona. Jeden z občanů také napomohl k nalezení věci pocházející z trestné činnosti.

Z jedenácti porušení městských vyhlášek a přestupků dle přestupkového zákona vyřešili strážníci čtyři případy kouření na dětském hřišti, tři případy rušení nočního klidu, popř. veřejného pohoršení a dvakrát řešili občany poté, co se jim zaběhl jejich pes. V jednom případě jeden z občanů pálil trávu v zeleném stavu, čímž porušil vyhlášku města, a jednou jedna z občanek odložila koberec ke kontejnerům. Této občance byla udělena pokuta a strážníci ji poučili o tom, že pro takový druh odpadů jsou určeny sobotní svozy.

V oblasti dopravních přestupků nevybočil červenec z průměru. Nejvíc udělovali strážníci pokuty za parkování bez kotoučku (28×) a dále za parkování v zákazech stání, zastavení a v protisměru po celém městě (15×). Dvakrát zachytili městští policisté cyklistu na neosvětleném kole, řidiče, kteří porušili zákaz vjezdu do zdravotního střediska, a jednou řidiče nákladního auta za vjezd na komunikaci určenou pro vozidla do 3,5 t.

Ve výčtu oznámení začněme kuriózně. Na začátku července oznámil policii jeden z chovatelů z Bohdašína, že se mu zaběhl do lesa klokan. Během následujících dvou dnů přišlo na stanici několik oznámení o pozorování klokana v oblasti horní Rtyně v Podkrkonoší a Lipek. Rtyňský městský úřad dokonce po sdělení našemu městskému úřadu, že jim "po městě skáče klokan", zavolal k odchycení zaměstnance ZOO Dvůr Králové nad Labem. Odchyt byl nakonec zrušen, jelikož majitel klokana byl znám.

V průběhu července bylo také nahlášeno jedním z občanů, že našel ve Žďáru silniční motocykl opřený o strom. Strážníci vyjeli na místo, motocykl zajistily a informaci o motocyklu předali Policii ČR. Státní policisté uvedli, že právě dostali oznámení o krádeži motocyklu ve Stolíně. Případ si poté převzali i s motocyklem. Z další spolupráce se znovuotevřeným oddělením Policie ČR – které si vedení městské policie pochvaluje – jmenujme podezření z vloupání na půdu jednoho z červenokosteleckých domů a případ nalezeného bílého jízdního kola. Tyto případy si státní policisté převzali a šetří je.

Dále městští policisté museli řešit problémy spojené s rekonstrukcí hlavního tahu městem. Týkalo se to mj. špatné přehlednost v ul. Náchodská na Bedně, jízdy nákladních automobilů v zákazu, neohleduplné jízdy nákladních automobilů způsobující velké množství nečistot apod. Tyto problémy řešili strážníci se stavbyvedoucím, popř. pracovníky stavby.

Z tradičních oznámení jmenujme několik případů zaběhnutí psa, krádeží květin na hřbitově nebo nabízení podezřelého zboží před supermarkety. V průběhu července museli také městští policisté v 5 případech vyjet na místo, kde byl nahlášen ležící, popř. vrávorající muž (jednalo se o různé osoby).

Mimo tyto vybrané případy z červencové činnosti strážníci městské policie zajišťovali také dohled nad městem prostřednictvím kamerového systému, pultu centrální ochrany a tísňových tlačítek.

Zdroj www.cervenykostelec.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře