Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Červen na červenokostelecké městské policii

Červen na červenokostelecké městské policii

Email Tisk PDF

mpI v červnu občané Červeného Kostelce a okolí připravili pro strážníky městské policie velké množství práce. Počet červnových oznámení na městské policii přesáhl stovku. Pokutou nebo domluvou potrestali strážníci 11 přestupků proti veřejnému pořádku a 79 dopravních přestupků. V průběhu června byl také zjištěn jeden trestný čin.

Začněme tradičně u porušení městských vyhlášek a přestupků dle přestupkového zákona. Pokutou nebo domluvou policisté potrestali 11 přestupků. Nejvíce bylo zjištěno tzv. zabrání veřejného prostranství – materiál z okolí domů majitelé odložili na veřejné prostory ve třech případech. Tyto prohřešky byly vyřešeny domluvou a zajištěním úklidu. Třikrát strážníci odchytli zaběhlého psa a dvakrát potrestali kouření na autobusové zastávce. Jednou uklidňovali společnost, která rušila noční klid, pokutovali ženu, která po nadměrné konzumaci alkoholu kolem osmé hodiny večer spala na chodníku před restaurací, a také zachytili občany, kteří odváželi materiál z místa oprav hlavní komunikace.

Poslední dva jmenované prohřešky nebyly v červnu ojedinělé. Během prvního letního měsíce vyřešili strážníci dalších šest oznámení týkajících se opilých lidí (ať už se to týkalo agresivního cestujícího v autobuse nebo např. opilé ženy s obličejem od krve). Také v souvislosti s opravou hlavní komunikace a dalšími pracemi ve městě policie zaznamenala více případů, které bylo třeba vyřešit: Pokutovala přes dvacet stání v místě objížďky v ul. Manž. Burdychových a Koubovka, prověřit musela dva mladíky, pohybující se pod opravovaným mostem U Jána, asistovala u přesunu semaforu v ul. 17. listopadu nebo např. ve spolupráci s OMH omezila vjezd těžké technice do ul. Školní, kterou si řidiči zkracovali cestu z ul. 5. května do ul. 17. listopadu.

Z dopravních přestupků (vyjma výše zmíněných přestupků na objížďce prací na hl. komunikaci) policisté opět zasahovali u porušování zákazu vjezdu na silnici na Končinách, u stání v zákazech po celém městě či u parkování bez kotoučku.

Vrátíme-li se k oznámením, za zmínku jistě stojí zásah městských policistů v domě, kde byl rušen noční klid. Strážníci během uklidňování bavících se lidí zjistila muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Muže policisté předali Policii ČR. To samé učinili s řidičem, kterého chtěli upozornit na nerozsvícená světla jeho automobilu. Strážníci poté, co auto zastavili (v 8.30 hod. ráno), zjistili, že řidič nejenže nemá doklady, ale je evidentně opilý. Po přivolání hlídky PČR mu bylo naměřeno 1,84 ‰ alkoholu v krvi. Tento případ je již vyšetřován jako trestný čin. Velmi nepříjemnou dopravní situaci museli řešit policisté také ve druhé polovině června u přejezdu ve Stolíně. Došlo zde ke srážce cyklisty a osobního automobilu, který následně narazil do stromu. Výsledek – 3 zranění. Na místě vedle MP, která zde řídila dopravu až do večera, zasahovala ambulance a hasiči.

Minulý měsíc se také pokračovalo v krádežích květin na hřbitově – i přes obhlídky MP. V polovině června zde dokonce došlo k odcizení několika křížů a sošek z náhrobků. Nalezeny byly náhodným kolemjdoucím u hřbitovní zdi. Neznámý pachatel, kterému však díky záznamu z kamer jsou již policisté na stopě, také loupil v kempu Brodský. Nejprve vybral kasičky u sprch, poté vlezl rekreantům do stanu a nakonec se dostal i do zamčené restaurace.

V průběhu června městští policisté opět odchytávali a vraceli majitelům zaběhnuté psy. U jednoho z nich se podařilo identifikovat majitelku díky správnému očipování a registraci v celostátním registru. Další zachycení nahlásil na policii jeden z občanů. Podařilo se mu prý chytit na náměstí zelenou andulku.

Vedle těchto vybraných oznámení policisté také např. asistovali u otevírání zabouchnutých dveří, zajišťovali odklizení překážek na komunikacích, pátrali po celostátně hledaných osobách, sledovali bezpečnostní kamerový systém, zajišťovali provoz pultu centrální ochrany nebo pomáhali při výjezdech k uživatelům tísňových tlačítek.

Zdroj www.cervenykostelec.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře