Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Cena Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách pro Marii Rohulánovou

Cena Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách pro Marii Rohulánovou

Email Tisk PDF

rohuMarie Rohulánová pracuje v sociálních službách od roku 1983 a od roku 1996 je ředitelkou Městského střediska sociálních služeb Oáza v Novém Městě nad Metují. Během jejího působení prošlo středisko mnoha změnami. Z původních dvou služeb – penzionu pro důchodce a pečovatelské služby – dnes středisko provozuje domov pro seniory, odlehčovací službu, centrum denních služeb – domovinku a pečovatelskou službu.

Marii Rohulánové vždy šlo o maximální uspokojení potřeb klientů a komplexní nabídku sociálních služeb pro občany v Novém Městě nad Metují a jeho okolí. Díky paní Rohulánové, která získala finanční prostředky od sponzorů na nákup auta, mohou obyvatelé Nového Města nad Metují a okolí využívat také další sociální službu – tísňovou péči provozovanou Životem Hradec Králové.

Za jejího působení se služby pro seniory na Novoměstsku výrazně rozvinuly a kvalita služeb se nadále zvyšuje. Svým osobním přístupem vždy pomáhá prostřednictvím sociálních služeb pro klienty vytvořit přátelské, bezpečné a důstojné prostředí.

Na základě dosavadní dlouholeté úspěšné práce byla Marie Rohulánová na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje oceněna Cenou Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách.

"Slova o tom, že úroveň společnosti se pozná podle toho, jak se dokáže postarat o potřebné, bývají považována za klišé. Lidé se pak přesvědčí o tom, že to tak není, až když se jedná o jejich blízké," zmínil ve své úvodní řeči hejtman Lubomír Franc, který všem nominovaným poděkoval za jejich práci.

Cenu v kategorii Poskytovatel sociální služby převzali zástupci Domácího hospicu Duha, Domova Dědina a Střediska rané péče Sluníčko. Osobnostmi sociální oblasti se staly Alena Goisová, Marie Rohulánová a Marcela Hauke. Nejlepšími projekty jsou letos Bydlení v síti organizované Skokem do života, Hradecké dny sociální práce pořádané Univerzitou Hradec Králové a projekt Proč zrovna já? Probační a mediační služby.

Vedle toho byla rozdána ještě celá řada dalších ocenění. Doktor Josef Zita byl in memoriam oceněn jako Osobnost sociální oblasti za svou dlouholetou pedagogickou a vědeckou činnost. Za dlouholetý přínos se Osobností sociální oblasti stala Růžena Rýglová. Uděleno bylo také osm čestných uznání.

(Pozn. redakce - Marie Rohulánová stojí na fotografii vpravo na kraji.)

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře