Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Celníci v Náchodě nepropustili na český trh zásilku slunečních brýlí

Celníci v Náchodě nepropustili na český trh zásilku slunečních brýlí

Email Tisk PDF
seznam článků
Celníci v Náchodě nepropustili na český trh zásilku slunečních brýlí
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

bry1Celníci v Náchodě nepropustili na tuzemský trh zásilku s více jak osmi tisíci kusy slunečních brýlí z Číny v celkové hodnotě bezmála 180 tisíc korun. Zboží nevyhovělo požadavkům na obecnou bezpečnost výrobků, nebylo opatřeno označením CE, nebyla uvedena hodnota UV, výrobek nebyl opatřen informací pro uživatele. Zboží bylo vráceno zpět do země původu.

"Na začátku ledna dovozce v celním prohlášení deklaroval dovoz 8 100 kusů slunečních brýlí z Číny se 100% UV filtrem. Fyzickou kontrolou zboží a dokladů celníci zjistili, že na brýlích chybí deklarované označení 100% UV, z tohoto důvodu celní úřad požádal Českou obchodní inspekci o stanovisko, zda dovážený výrobek splňuje kritéria obecné bezpečnosti výrobku. Česká obchodní inspekce provedla rovněž fyzickou kontrolu zboží a sdělila, že zásilka nesplňuje požadavky platných právních předpisů na průvodní dokumentaci a značení a z tohoto důvodu ji nelze propustit do volného oběhu. Zboží bylo koncem ledna vráceno odesílateli," uvedla k případu tisková mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Martina Kolinská.

Podle jejích slov označení CE dokládá, že výrobek byl posouzen před uvedením na trh a splňuje všechny příslušné základní požadavky (např. bezpečnost, ochranu zdraví, ochranu životního prostředí z příslušné směrnice EU). Označení CE umožňuje pohyb zboží v rámci trhu Evropského hospodářského prostoru. Označení CE neznamená, že výrobek byl vyroben v EU a není značkou kvality. Toto označení musí být umístěno viditelně, čitelně a nesmazatelně a je zakázáno používat jakékoliv značky, které s ním lze zaměnit, přesto existuje vzhledově velmi podobná značka China Export.

"Pro její podobnost a absenci jakékoliv certifikace je obvykle považována za agresivní marketingový útok na spotřebitele zvyklého na označení CE. Rozdíl mezi oběma značkami je ve vzdálenosti písmen C a E. China Export má proti evropské značce obě písmena umístěná mnohem blíž," dodala Martina Kolinská.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře