Pátek 23.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Celníci rozkryli nový způsob pašování cigaret

Celníci rozkryli nový způsob pašování cigaret

Email Tisk PDF
seznam článků
Celníci rozkryli nový způsob pašování cigaret
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

cig1Královéhradečtí celníci ve spolupráci s příslušníky Městské policie Náchod zajistili dne 22. února v Náchodě u třech Ukrajinců více jak 11 tisíc kusů cigaret různých značek s ukrajinskou tabákovou nálepkou. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na téměř 37 000 korun. Spíše než množství tabákových výrobků je zajímavý způsob jejich ukrytí a přepravy na území České republiky.

"Strážníci městské policie prováděli kolem třetí hodiny ranní hlídkovou činnost v Pražské ulici v Náchodě, když si jich všimla dvojice mužů, která následně z obavy, že bude podrobena kontrole, odhodila do křoví svá zavazadla. Hlídka podezřelé muže zkontrolovala a v taškách objevila větší množství cigaret. Strážníci na místo kontroly přivolali příslušníky celní správy, kteří si dvojici převzali. Další z trojlístku na ně čekal na nedaleké čerpací stanici. Celníci začali pomalu rozplétat příběh, jakým způsobem cizinci cigarety přepravovali do ČR," uvedla tisková mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Martina Kolinská.

Podle jejích slov všichni tři shodně vypověděli, že cestovali z Polska různými autobusy a před vstupem do ČR na hranicích vystoupili, aby se vyhnuli celní kontrole, protože celníci autobusy při přestupu státní hranice důkladně kontrolují. Následně si najmuli vozidlo polské taxislužby, které je i s cigaretami převezlo do Čech a to v momentě, kdy celníci prováděli kontrolu autobusu, takže byla malá pravděpodobnost, že by taxík zastavili. Odtud by dále pokračovali opět autobusem. Jeden z mužů měl dokonce cigarety připevněné přímo na těle pod svetrem.

"Případ se dále šetří pro podezření spáchání trestného přečinu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží, za který hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až tři léta, nebo zákaz činnosti," dodala Martina Kolinská.

Od počátku roku královéhradečtí celníci evidují 24 případů záchytů nezdaněných tabákových výrobků s předpokládaným únikem na spotřební daní více jak 2,5 milionů korun.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře