Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Čečenská rodina se chtěla dostat do Německa. Policisté je zadrželi v Náchodě

Čečenská rodina se chtěla dostat do Německa. Policisté je zadrželi v Náchodě

Email Tisk PDF

policie

V úterý v noci, deset minut před druhou hodinou, v Náchodě, v prostoru před starou celnicí, kontrolovali policisté z cizinecké policie vozidlo Renault, které jelo z Polska. Ve vozidle kromě polského řidiče cestovalo dalších sedm osob – dva dospělí a pět dětí ve věku od tří měsíců do 15 let, všichni čečenské národnosti. Cílem jejich cesty bylo Německo.

Tyto osoby se neprokázaly doklady, které je opravňují k pobytu na našem území. Dospělí měli pouze občanské průkazy a děti rodné listy. Následným šetřením policisté zjistili, že jsou žadateli o poskytnutí mezinárodní ochrany v Polsku.

"Rodina měla 23. září vycestovat z Grozného a překročit bělorusko - polskou hranici mimo přechod přes tzv. zelenou hranici. V Polsku podali žádost o azyl. Tam jim 26. září vystavili doklady o odebrání cestovních pasů a poslali je do azylového zařízení, kam se měli sami dopravit. Do zařízení však již nedorazili. Spojili se se známým, který jim zprostředkoval taxikáře. Ten je 30. září vyzvedl ve Varšavě a vezl do Německa přes Českou republiku, kde je za hranicí zastavila policejní hlídka," upřesnila cestu čečenské rodiny tisková policejní mluvčí Iva Kormošová.

Podle jejích slov byly z důvodu neoprávněného vstupu a pobytu na našem území všechny osoby zajištěny a eskortovány na policejní služebnu a policisté podali žádost Polské republice o převzetí osob zpět na jejich území.

"Jednačtyřicetiletý řidič skončil v policejní cele. Od převážených osob měl za převoz obdržet 400 Eur. Je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státních hranic. Okresní soud v Náchodě ve středu odsoudil ve zkráceném řízení polského převaděče k 9 měsícům odnětí svobody s odkladem na dva roky, dále mu soud uložil soudní vyhoštění s 3letým zákazem vstupu na území České republiky s okamžitým účinkem, což znamená, že policisté odvezli odsouzeného na hraniční přechod, kde ho předali polským orgánům," dodala Iva Kormošová.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře