Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Bývalé manželce vyhrožoval zabitím. Policie ho vyhledala, muž se i při zadržení pral s hlídkou

Bývalé manželce vyhrožoval zabitím. Policie ho vyhledala, muž se i při zadržení pral s hlídkou

Email Tisk PDF

polOpravdu velké psychické vypětí a pocity strachu, prakticky již několik let, jak vyšlo najevo, provázely soužití rodiny s agresivním synem a manželem na Náchodsku. Scénu jak z akčního filmu pak zažili i policisté ve středu, kdy obviněný agresor přes vyslovený zákaz přiblížení k domácím osobám a jakéhokoli jejich kontaktování rodinu zahrnul sérií výhrůžných SMS zpráv a telefonátů, v nichž jim hrozil zabitím, podpálením majetku a zničením věcí.

"Kriminální policie zahájila proti 33letému muži trestní stíhání pro zločin týrání osoby žijící ve společném obydlí v březnu 2015, poté, co jeho rodiče již nedokázali snášet agresivní jednání vůči všem obyvatelům domu, tedy jak vůči sobě, tak zejména i vůči jeho bývalé manželce a nezletilému synovi, kteří s nimi žili, a přišli vše oznámit na policii," uvedla tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Jak uvedli, velmi agresivně a hrubě se choval minimálně od roku 2008, kdy se oženil. Postupně se z verbálních útoků na rodiče i manželku staly i útoky fyzické. Ve snaze domácí situaci zklidnit, raději prý neodporovali a nic nepodnikali. Muž jim ošklivě nadával, všelijak do nich strkal, vláčel je, vyhrožoval jim požárem, fyzickou likvidací, a nakonec zapálil závěsy, které se jim podařilo uhasit.

Policejní vyšetřovatel po prověření všech okolností žádnou shovívavost s takovým agresivním jednáním samozřejmě neprojevil, naopak, muže obvinil ze závažných zločinů týrání osoby žijící ve společném obydlí a týrání svěřené osoby, a státní zástupce vydal předběžné opatření o zákazu jakéhokoli styku s bývalou manželkou i rodiči.

"Tento zákaz ale muž nerespektoval, zkontaktoval bývalou manželku a nejprve vlídně, pak znovu hrubě činil nátlak a vynucoval si, aby bylo po jeho. Situaci vyhrotil ve středu 8. července 2015, kdy všechny zahrnul sérií výhrůžných SMS zpráv a telefonátů," řekla Eva Prachařová.

Bezprostředně po přijatém oznámení na linku 158 vyjela agresora hledat policejní hlídka. Muže policisté objevili téhož dne o půl páté odpoledne ve Velkém Poříčí. Při zatýkání museli policisté použít hmaty a chvaty sebeobrany, muž se totiž zadržení aktivně bránil. Jeho agresivní jednání pokračovalo dál i v nemocnici, kam ho hlídka musela dopravit se zdravotními obtížemi. Po konzultaci s lékaři i státní zástupkyní ho nakonec policejní eskorta dopravila do psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě, kam ho přijali k hospitalizaci. Policie ale případ i nadále vyšetřuje.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře