Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Bude odeslaný třicátý první kontejner se zdravotnickým materiálem pro indické nejchudší

Bude odeslaný třicátý první kontejner se zdravotnickým materiálem pro indické nejchudší

Email Tisk PDF

30. kontejnerBrněnská Nadace sv. Františka z Assisi odešle třicátý první kontejner se zdravotnickým materiálem pro potřebné v Indii. Díky příspěvkům dárců i pracovníků Nadace a obětavosti spolupracovníků se jí daří pomáhat mnoha lidem trpícím nemocemi a vyloučeným z jejich vlastní společnosti, odkázaným na pomoc lidí dobré vůle.

Nadace byla založena v Brně roku 1993. Od té doby odeslala do Indie více než 327 tun zboží (zejména zdravotnického materiálu) v hodnotě téměř 89,5 milionů korun.
O náklad se v Indii starají řeholní sestry a bratři Matky Terezy z kongregace Misionářky lásky a využívají jej ve 44 domovech a centrech převážně při péči o malomocné pacienty. Po obdržení zásilky sestry vždy Nadaci informují, jak zdravotnický materiál využily: "Naše sestry vedou Centra pro léčbu malomocných v 17 městech v Indii, také naši bratři mají mnoho takových center. Kromě těchto center existuje 7 center vedených našimi sestrami a 4 našimi bratry, kde jsou pravidelně prováděny operace. Právě tato centra musíme vždy zásobovat gázou, obvazy, vatou, dezinfekcí Betadine, injekčními stříkačkami, jehlami, rukavicemi – vším tímto materiálem, který nám tak štědře posíláte," napsala sestra Sudha.

Velký nákladní kontejner naplní 27. července pracovníci Nadace spolu s dobrovolníky zdravotnickým materiálem (léky, léčiva, vitamíny, obvazy, gáza, injekční stříkačky a jehly, infuzní soupravy, intravenózní kanyly, anatomické svorky - peány, podpažní berle atd.) o objemu 66,54 m3 a hmotnosti přibližně 11,8 tun.

"Letošní kontejner obsahuje zdravotnický materiál za 2 532 921 korun a léčiva včetně antibiotik, dezinfekce do ran a hroznového cukru Glukopuru v hodnotě 1 363 830 korun (celkem 3 896 751 korun). Peníze na nákup těchto potřeb získala Nadace od firem i dobrodinců. Berle darovaly jihlavská, vyškovská a olomoucká Charita, řeholní společnosti, Domov pro seniory v Přelouči a Heřmanově Městci, LDN Rybitví, firma DMA s.r.o., žáci Cyrilometodějské církevní základní školy v Brně a jednotliví dárci z Prahy, Jižní a Severní Moravy. Oproti minulé zásilce odešleme Misionářkám lásky více podpažních berlí, protože o ně zvláště prosily: ,Pošlete jich, kolik můžete poslat, protože v současnosti je nemůžeme dát těm, kteří je potřebují, když odcházejí z našich domovů.‘ Nově odešleme 100 anatomických svorek - peánů a 2 500 intravenózních kanyl. Protože jsme nakupovali od osvědčených výrobců, výraznou měrou jsme ušetřili na pořizovacích nákladech, za což všem dodavatelům velmi děkujeme. Rovněž děkujeme všem dárcům, kteří přispívají na nákup zdravotnických potřeb, Nadačnímu fondu AVAST a dárcům 208 párů berlí, které zdravotně postižení lidé nezbytně potřebují k chůzi," informovala předsedkyně správní rady nadace Dana Jarošová.

V roce 1948 založila v indické Kalkatě Matka Tereza kongregaci Misionářek lásky. Tyto sestry a bratři se zaměřují na ty, kterým nikdo nepomáhá a kteří jsou ve společnosti nejvíce ohroženi. Protože žijí velmi chudě, jsou schopni ve svých centrech ubytovat a ošetřovat ty, kteří to opravdu potřebují. Jsou to především: nemocní malomocenstvím, opuštění umírající v prachu na ulici, kojenci odložení po porodu na smetiště, děti, které přežily potrat, starci a stařenky bez prostředků, duševně nemocní a mentálně postižení.

"Kontejner začneme plnit v Červeném Kostelci v prostorách firmy Batist v noci z úterý 26. července na středu 27. července obvazovým materiálem. Pokračovat budeme v Brně ve středu v areálu Ponávka. Kontejner bude přepraven pozemní cestou do přístavu Bremerhavenu. Tam bude naloděn 3. srpna na loď EUGEN MAERSK společnosti MAERSK LINE. Předpokládané připlutí do kalkatského přístavu bude 30. srpna 2016," dodala Dana Jarošová.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře