Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Brodský hostil sraz koloběžkářů. Dorazilo na něj přes sto nadšenců z celé republiky

Brodský hostil sraz koloběžkářů. Dorazilo na něj přes sto nadšenců z celé republiky

Email Tisk PDF
seznam článků
Brodský hostil sraz koloběžkářů. Dorazilo na něj přes sto nadšenců z celé republiky
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

kol1V Kempu Brodský u Červeného Kostelce se o uplynulém víkendu sjeli nadšenci vyznávající jízdu na dvou kolech, ovšem bez motoru či šlapek. Historicky 1. srazu koloběžkářů se zúčastnila zhruba stovka lidí, mladších i starších, kteří si sobotní i nedělní bohatý program stoprocentně užili.

Mnozí si možná pamatují, že v r. 2013 spol. Kostka kolobka spolu s M. C. Metuje uspořádali v Kempu Brodský nultý, pokusný ročník celostátního srazu koloběžkářů. "Když jsme tuhle šílenost na jaře vymysleli, počítali jsme s dvaceti až třiceti účastníky," řekl tehdy jeden z pořadatelů Jaromír Hanuš. Na nultý ročník přijelo nakonec kolem stovky lidí.

Zhruba stejný počet vyznavačů tohoto sportu se sešel na Brodském i letos. "Měl jsem obavy z toho, že se počet oproti loňsku ještě výrazně zvýší, a tak jsem byl nakonec rád, že se na Brodském sešlo zase zhruba přes sto lidí. Je to, řekl bych, ideální počet," zhodnotil účast Jaromír Hanuš, který sám má letos na koloběžce najeto přes 2000 km. Všechny účastníky srazu čekal program, v němž nechyběly soutěže pro všechny kategorie, pořádný koloběžkářský závod, spanilá jízda, populární skoky do vody a závěrečný ohňostroj. Program zajišťovali opět nadšení organizátoři z firmy Kostka kolobka a M. C. Metuje.

Po dopolední prezentaci, na níž organizátoři zapsali na 130 účastníků mj. až z východní a jižní Moravy, se rozjely dopolední soutěže. Každý ze závodníků vyfasoval číslo a snažil se 1) co nejdále dojet bez odrazu, 2) co nejdéle se udržet na koloběžce, 3) co nejpomaleji sjet kopec, 4) co nejrychleji projet jízdu zručnosti a 5) vyhrát v závodu v tahu. O zábavu, ale i rekordní výkony nebylo nouze. Obzvlášť stoj na koloběžce vynikal, když doba stání bez opory přesahovala u některých závodníků i půl hodiny!

Vítěze vyhlásila každá disciplína, a tak je zde vypisovat nebudeme, ostatně oceněni byli po závodech v rámci srazu. Je však třeba poznamenat, že ti, kteří z koloběžky spadli hned pár sekundách nebo nezískali nejrychlejší čas v jízdě zručnosti, nebyli zklamaní. Hlavním cílem tohoto víkendu bylo se pobavit, což všichni přítomní ctili.

Horko začalo být – i vlivem vyjasňující se oblohy – až při večerním závodě štafet, ale nepředbíhejme. Hned po soutěžích a obědě přišla na řadu spanilá jízda. Ta se letos vyhnula i z důvodu oprav hlavního tahu městem náměstí a mířila z kempu rovnou na náchodský zámek. Cestu si užili jak výletníci, tak okolní pozorovatelé, kteří se neubránili při pohledu na dlouhého hada koloběžkářů údivu.

Po příjezdu koloběžkářů zpět do kempu se rozhořely boje o nejrychlejší dětskou a dospělou štafetu. Obzvlášť v dospělé kategorii šlo kolikrát do tuhého, když se každý závodník snažil podat co nejlepší výkon. Osm štafet si to nedříve rozdalo v semifinálovém kole, odkud čtyři nejlepší postoupily do finále. Nejvíc se nakonec zaslouženě radovalo družstvo Kostka no. 1.

Po závodě je třeba atmosféru trochu odlehčit, a tak se již kolem 18. hod. přesunuli všichni přítomní na pláž, aby absolvovali nejkurióznější disciplínu – skoky do vody. I když letos byla teplota vzduchu i vody o něco vyšší než vloni (tehdy koloběžkáři skákali do vody o teplotě cca 10 °C), nic to na atraktivnosti soutěže neubíralo. A že se bylo na co koukat, svědčí počet skákajících, kterých se odhodlalo do Brodského skočit – ať už po hlavě, po zádech, bokem či s roznožkou – kolem dvacítky.

Výsledek není až tak důležitý. Hlavní je, že se nikdo nezranil a všichni se dočkali večerního koncertu a závěrečného ohňostroje. "Po loňských drobných zmatcích v organizaci letos všechno klaplo na výbornou a sraz si tak užili nejen účastníci, ale i my, pořadatelé," uvedl s úsměvem Jaromír Hanuš.

Tak zase za rok, a jak se mezi koloběžkáři říká, trhněte si nohou!

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře