Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Březen na červenokostelecké městské policii - tři dopravní nehody, ukradené auto a nehrající jukebox

Březen na červenokostelecké městské policii - tři dopravní nehody, ukradené auto a nehrající jukebox

Email Tisk PDF

mestpolV březnu strážníci městské policie v Červeném Kostelci potrestali 74 přestupků, vyřešit museli 72 oznámení a sedmkrát vyjeli na pomoc seniorům využívajícím tísňová tlačítka. Podezření z trestného činu nezaznamenali.

V průběhu březnového měsíce potrestali městští policisté v Červeném Kostelci celkem 74 přestupků. V devíti případech se jednalo o přestupky proti veřejnému pořádku. Nejčastějším přestupkem tohoto druhu bylo jako tradičně volné pobíhání psů (5 přestupků) a dále nesplnění jejich přihlašovací povinnosti. V souvislosti s tím policisté upozorňují, že budou nadále kontrolovat přihlášení psa na MěÚ, a to právoplatných držitelů! Často se totiž stává, že psa jejich majitelé přihlašují na své příbuzné nebo známé.

Ze zbývajících přestupků se jednou jednalo o krádež v Konzumu (zboží v hodnotě 406 korun se pokusila odcizit seniorka z Prahy) a o pálení větví v "zeleném" stavu. Ostatních 65 přestupků se týkalo dopravní situace v Červeném Kostelci. Opět se zdaleka nejčastěji parkovalo bez parkovacích hodin, dále se stálo či zastavovalo v zákazu, na chodníku či v protisměru. Z ostatních prohřešků jmenujme stání kamionu ve městě nebo jízdu na neosvětleném kole. Přestupky byly vyřešeny na místě domluvou nebo pokutou – dle závažnosti.

Minulý měsíc se občané obrátili na strážníky městské policie s prosbou o pomoc v 72 případech. Nejzávažnějším oznámením byla krádež osobního automobilu poté, co ho řidička nechala nastartované a odemčené u prodejny Kubíček na autobusovém nádraží. Bezpečnostní kamery samotnou krádež nezachytily, ale zaznamenaly podezřelý pohyb mladíků sedících poblíž na zastávce. Vozidlo bylo nalezeno i s klíčkem v zapalování na Končinách. Případ je v řešení Policie ČR.

V průběhu března se také v Červeném Kostelci staly tři dopravní nehody. Nejtěžší se stala v ulici 17. listopadu u křižovatky s ulicí Gen. Kratochvíla, kde se čelně střetla dvě osobní vozidla. Městská policie zde ve spolupráci s Policií ČR pomáhala řídit dopravu a na místo muselo dorazit také vozidlo záchranné služby kvůli zranění.

Z kategorie mezilidských vztahů uveďme jedno ze tří napadení. U napadení, kde vnuk zaútočil na svého dědu, musela řešit situaci nejen městská policie, ale také státní. Jen těžko pochopitelné jsou opakující se případy krádeží květin ze hřbitova a řádění vandalů v různých částech města, kteří si vybili zlost na odpadkových koších nebo vypínači umělého osvětlení na Koubovce.

Z mnoha dalších oznámení vyberme na závěr pro odlehčení problém, kvůli němuž si zavolali pomoc městské policie zákazníci nádražní hospody. Do místního jukeboxu prý naházeli peníze, ale přístroj jim nic nezahrál. Obsluha zákazníkům navíc odmítla dát telefon na majitele zařízení. Na místo byla vyslána hlídka, která telefonní číslo na majitele zjistila.

Městské policisty také v březnu zaměstnala tísňová tlačítka, kterými si volají o pomoc pečovatelky a strážníky městské policie červenokostelečtí senioři. Za jedenatřicet dní minulého měsíce využili této možnosti hned sedmkrát.

Vyjma těchto a dalších služeb, jako je zajišťování průjezdnosti vozovky, asistence při otevírání bytů, kontrol na veřejných prostranstvích či zajišťování nalezených předmětů také strážníci městské policie sledují dění v Červeném Kostelci prostřednictvím bezpečnostních kamer nebo pultu centrální ochrany. Ten je napojen na poplašné systémy v řadě městských i soukromých objektů.

Zdroj www.cervenykostelec.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře