Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Bitva u České Skalice vypukne 28. června

Bitva u České Skalice vypukne 28. června

Email Tisk PDF
seznam článků
Bitva u České Skalice vypukne 28. června
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

bi1V úterý 28. června je pro návštěvníky České Skalice – přesně po 150 letech – připraven celodenní vzpomínkový program k výročí bitvy u České Skalice.

Bitva u České Skalice je jednou z mnoha bitev prusko-rakouské války, které si letos v rámci 150. výročí připomínáme. Na začátku června se uskutečnil kulturní program na Vysokově, o nadcházejícím víkendu můžete zavítat do Trutnova a po návštěvě České Skalice můžete – stejně jako kdysi vojáci – pokračovat na Chlum, kde došlo k rozhodujícímu střetnutí a kde vzpomínkové akce vrcholí.

V České Skalici jsou akce situovány do několika míst. Od 9 do 14 hodin jsou v přírodní rezervaci Dubno připraveny prohlídky bojiště s průvodcem. Prosíme návštěvníky, aby využili parkovací plochy u ATC Rozkoš a vyčkali příjezdu kyvadlové dopravy, která vyjíždí z vlakového nádraží a přes Autocamping Rozkoš sváží zájemce o prohlídku bojiště přímo na místo. Na cestě zpátky můžete v případě zájmu vystoupit již u vojenského hřbitova a prohlédnout si toto pietní místo, kde se nachází více než 60 hrobů a pomníků.

Od 12 do 17 hodin bude v Barunčině škole k vidění živý obraz Lazaret a od 17:30 zde FS Barunka spolu se souborem :II:RITORNELLO:II: sehraje komponovaný program Byla vojna.

17 hodin pak vypukne hlavní program v prostoru Husova náměstí. Čeká vás stylová hudba, tematická vystoupení vojáků a na závěr očekávaná bitevní ukázka. Celodenní program zakončí svým vystoupením kapela TOMY Opočno.

Kromě toho můžete po celý den navštívit Muzeum Boženy Němcové či Regionální informační centrum, kde jsou připraveny výstavy. V Muzeu Boženy Němcové, které bude mimořádně otevřeno do 18:30, je to výstava s všeříkajícím názvem Skalické bojiště 1866 – svědectví nálezů a fotografií. Informační centrum bude otevřeno do 19 hodin a nabídne výstavu mapujícího historii 5. praporu polních myslivců, místního vojenského spolku.

Zdroj www.ceskaskalice.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře