Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Během uplynulého víkendu náchodská dopravní policie vyjížděla k rovné desítce dopravních nehod

Během uplynulého víkendu náchodská dopravní policie vyjížděla k rovné desítce dopravních nehod

Email Tisk PDF

nehodaBěhem uplynulého víkendu náchodská dopravní policie vyjížděla k rovné desítce dopravních nehod. Příčiny by se dal shrnout do jedné věty – řidičům škodilo proměnlivé zimní počasí a zvěř přebíhající silnici. V neposlední řadě pak také jejich podcenění situace na vozovce.

V pátek 22. ledna 2015 se odehrála polovina nehod. Třikrát to řidičům podklouzlo na zledovatělém povrchu, naštěstí karambol odnesly vždy jen plechy, sloupky nebo plot. Dvakrát pak pod auto vběhla srnka. Jednou krátce po deváté hodině večer vyběhla pod kola řidičce Škody Yeti mezi Chvalkovicemi a Brzicemi, podruhé před jedenáctou večerní řidičce Škody Octávia na obchvatu České Skalice ve směru od Náchoda na Hradec Králové. V obou případech řidičky srážku se zvěří zvládly a zranění tak utrpěla pouze sražená zvířata a kapoty vozů.

"V sobotu dva řidiči nezvládli zasněžené vozovky. Před druhou hodinou odpoledne skončil v zábradlí před mostem řidič VW Polo, když předtím dostal smyk a neřízeně vyjel mimo vozovku. Policejní hlídka po příjezdu na místo zjistila, že muž za volantem nemá vůbec řidičské oprávnění, na auto není uzavřena zákonná pojistka, na vozidle není platná technická kontrola a pneumatiky na vozidle zcela neodpovídají předpisům a nemají ani potřebnou hloubku dezénu. Dvacetiletý vlastník vozu tak nakonec mohl být rád, že skončil s vozem nezraněný pouze v zábradlí a ne mnohem hůř. Policisté nehodu po zadokumentování předali do správního řízení," popsala další nehodu tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Druhý sobotní bourající byla řidička, jedoucí po deváté hodině večer z Jaroměře na Hořenice po silnici I. třidy č. 37 a zřejmě nepřizpůsobila vůz stavu a povaze vozovky. Při průjezdu pravotočivé zatáčky dostala smyk, vyjela vlevo mimo vozovku a narazila do stromu. Po nehodě byla přepravena do nemocnice na pozorování.

"Víkendové nehody zakončily dvě nedělní "bouračky", opět způsobené smykem po nezvládnutí zatáčky a jeden střet se zvěří. V osm hodin ráno narazila do dopravní značky řidička Škody Felicia v Červeném Kostelci, o půl desáté dopoledne sjel ze silnice řidič Renaultu Megane v pravotočivé zatáčce v České Skalici, a narazil do oplocení. O půl desáté večer mezi obce Zlič a Žernov vyběhla před auto srna, řidič Škody Octávie už nestihl zastavit a zvíře srazil," uvedla Eva Prachařová.

Foto archiv Policie ČR

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře