Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Běh Babiččiným údolím přilákal nečekané množství závodníků

Běh Babiččiným údolím přilákal nečekané množství závodníků

Email Tisk PDF

behV neděli zažilo Babiččino údolí premiérové sportovní klání. Tři organizace - Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s., Místní akční skupina Mezi Úpou a Metují a Sportovní klub Nové Město nad Metují spojily své síly a rozhodly se uspořádat k otevírání turistické sezóny 1. ročník Běhu Babiččiným údolím. Závod byl otevřen pro celou rodinu a pořadatelé vypsali několik kategorií, do nichž se mohli přihlásit nejen jednotlivci, ale i rodiče s dětmi.

Školní děti a mládež soutěžily v kategoriích O mlynářův trdelník, O krajánkův šátek a O Adélčiny báchorky, pro předškolní děti byl určen závod O zavařeninu paní Proškové. Atletky a atleti svedli souboj O babiččin krajáč a v posledním závodu, nazvaném O klobásku Sultána a Tyrla, bojovali páníčci se svými pejsky.

Počet závodníků i všech diváků, kteří přišli podpořit sportovní výkony, byl překvapující. Účast běhuchtivých malých i velkých sportovců překvapila nejen organizátory akce, ale i náhodné návštěvníky.

"Do Ratibořic jsme odjížděli s tím, že zorganizujeme závod pro pár desítek nadšenců ve všech kategoriích. Dopadlo to tak, že nám došla všechna startovní čísla, zavírací špendlíky a skoro i všechna energie," řekl hlavní rozhodčí závodu Aleš Žďárský z SK Nové Město nad Metují. "Ratibořické údolí prostě táhne lidi k návštěvě, a tak dnešní závody "na zkoušku" prověřily naši akceschopnost a smysl pro improvizaci. Naštěstí jsme snad vše zvládli, i když s menším, někdy i větším zpožděním. Ale skutečně není v silách dvou lidí u počítačů, zapsat v tak krátkém čase tolik lidí do startovek, zároveň zpracovávat výsledky pro vyhlašování a odpovídat na všetečné otázky příchozích. Pro nás neskutečná motivace do dalšího roku," dodal Aleš Žďárský.

V dětských kategoriích bylo na startu neuvěřitelných 172 závodníků a závodnic. V hlavním závodě na 6 400 m běželo 115 závodníků (69 mužů a 46 žen). Za muže zvítězil Jiří Čivrný a za ženy Eva Vítová, oba z SK Nové Město nad Metují. Závodu O klobásku Sultána a Tyrla se zúčastnilo 15 dvojic (člověk a pes), což znamená, že na startovní čáře stálo celkem rekordních 302 osob a 15 psů.

Foto Renáta Mojžíšová, zdroj www.nachodskyswing.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře