Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko BATIST Nej sestřičkou se stala Renata Grossová Klementová z Brna

BATIST Nej sestřičkou se stala Renata Grossová Klementová z Brna

Email Tisk PDF
seznam článků
BATIST Nej sestřičkou se stala Renata Grossová Klementová z Brna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

FIL 2835Modeling nemusí být vždy jen pro dívky, které jsou neobyčejně vysoké a zároveň neobyčejně štíhlé. Své o tom ví patnáct zdravotních sestřiček, které se probojovaly do finále soutěže BATIST Nej sestřička. V sobotu 3. října se ve zcela zaplněném sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě konal již sedmý ročník této velkolepé akce. Nej sestřičkou se stala Renata Grossová Klementová z Brna.

O zdravotních sestřičkách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru nejen z odborného hlediska, ale i z pohledu lidského. Jestliže však očekáváte, že jde o sestřičku krásy, pak jste na velkém omylu. Do soutěže se totiž hlásí opravdové dámy, krásné nejen svým tělem, ale i duchem. Jsou vzdělané, přátelské a je s nimi zábava.

Sestrám potlesk a přehlídkové molo sluší

Akce byla opět velkolepá. Organizátoři, pořadatelé, sponzoři a partneři této akce nelitovali námahy, invence ani prostředků, aby hlavní smysl akce - poděkování zdravotním sestřičkám, byl odpovídající významu jejich práce. Nebyla to premiéra, akce se letos konala již po sedmé a organizátorem soutěže nebyl nikdo jiný než David Novotný, který celou akci vymyslel a je autorem celého projektu. Pořádal ji tradičně významný výrobce a distributor zdravotnických pomůcek z Červeného Kostelce BATIST Medical, a. s.. Celý večer moderovala Štěpánka Duchková.

Volba Nej sestřičky

Úkolem poroty bylo zvolit z patnácti finalistek Nej sestřičku. Byl to úkol nesnadný, neboť již samotné finalistky byly pečlivě vybírány v předběžném kole z celkového počtu 454 přihlášených zdravotních sestřiček z různých nemocnic po celé České republice. Patnáct sestřiček se utkalo v disciplínách jako je představení a setkání s patronem, módní přehlídka sesterských uniforem Zdravtex či úkol ze zdravotnictví. Při posledním úkolu ošetřovaly sestřičky letošní vítěze Muže roku Jakuba Krause, Tomáše Martinka a Jana Vurma.

Osobnosti poroty

V porotě zasedl Radim Uzel, Jan Cimický, Kateřina Kornová, Uršula Kluková, Miluška Bittnerová či Jitka Boko Válková. Miluška Bittnerová zkolabovala na pódiu, kdy předstírala, že omdlela a jak si s tím daná sestřička poradí. Uršula Kluková si postěžovala, "bolí mě kolena a mám utržený meniskus a budu muset na operaci, já nyní nemohu do nemocnice, přestavuji v Broumově celý dům, a kdo by to financoval," posteskla si Uršula Kluková, když by ležela v nemocnici. Jana Cimického zajímalo, co by sestřička udělala s milionem korun? Odpověď byla - "nakoupila nějaký potřebný přístroj na záchranu lidského člověka."

Mezi účinkujícími se objevila Kamila Nývltová, Marian Vojtko, Pepa Vágnerem, Jan Bendig, Světlana Nálepková, Kateřina Kornová, Ivana Jirešová, Martin Maxa, Milan Drobný, Marcela Březinová houslistka Nika či vítěz Česko zpívá Michal Horák.

A která sestřička se stala tou NEJ?

Porotu nejvíce okouzlila a BATIST Nej sestřičkou 2015 se stala Renata Grossová Klementová z Fakultní nemocnice Brno, vrchní sestra Endoskopického centra, je jí 38 let. "Nečekala jsem to," rozplakala se vítězka na pódiu. Po celou dobu hýřila dobrou náladu kolem sebe. Vyhrála zájezd v hodnotě 30 tisíc korun. Dostala šperky Chartage, poukázky do kliniky Tana či Aurum Clinic Dr. Ivany Němečkové, proměnu v salonu Bello by Pity.

Druhé místo Nej sestřička získala Alice Školníková z Nemocnice Na Bulovce Praha, je vrchní sestrou na Klinice pneumologie a hrudní chirurgie, je ji 36 let a 3. místo Nej sestřička získala Petra Štěrbová z Nemocnice Sokolov - Nemos s.r.o., které je 34 let a pracuje na interním oddělení jako staniční sestra Vedlejší cenu BATIST Sympatie Nej sestřička získala Katka Doležalová z Nemocnice Neratovice, kde pracuje na chirurgické ambulanci.

Sestřičky dostaly řadu dárků jako oblečení ze sekce značková móda od Mall.cz, balíčky od Královéhradecké lékárny, kvalitní český parfém Salieri, pleťové masky od salonu Libotovska a řadu dalších hodnotných cen. O účesy a make se postaral salon Bello by Pity.

"Jsem rád, že se to povedlo, sestry mají náročnou a obětavou práci, jsem rád, že tuto akci berou jako zpestření své těžké a náročné práce," dodává David Novotný.

Záštita finále

Na akci dorazila hlavní sestra Ministerstva zdravotnictví Alice Strnadová, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní pojištění Tom Phillip, hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Soňa Marková, starosta města Náchoda Jan Birke, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Karel Janeček, krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková či vicepremiér pro vědu, vzdělání a výzkum Pavel Bělobrádek či prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová. Ocenili především zdravotní práci sestřiček, která je důležitá a bez nich by se žádná nemocnice neobešla. Každá sestřička by měla být milá, usměvavá a dodat sílu pacientům dodala Soňa Marková či starosta města Náchoda Jan Birke. Generální partner byl Batist Medical a Královéhradecká lékárna.

Celá akce byla charitativní

Generální ředitel BATIST Medical a.s., Ing. Tomáš Mertlík a David Novotný předal výtěžek ve výši 30 tisíc korun pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a dále 22 311 korun pro Nadační fond dětské onkologie Krtek a Hospic Anežky České v Červeném Kostelci. Částkou 5 000 korun byl podpořen i projekt Viktorka – herecký dům v Ratibořicích.

"Zdravotní sestry jsou důležitým článkem mezi pacienty a lékařem. Jsme potěšení, že zrovna my, můžeme být součástí této akce," zdůraznil důležitost sester ve zdravotnictví generální ředitel Ing. Tomáš Mertlík, MBA.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře