Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Areál Muzea Boženy Němcové v České Skalici o víkendu rozkvete

Areál Muzea Boženy Němcové v České Skalici o víkendu rozkvete

Email Tisk PDF
seznam článků
Areál Muzea Boženy Němcové v České Skalici o víkendu rozkvete
Strana 2
Všechny strany

jiriTVýstava jiřinek proběhne v areálu Muzea Boženy Němcové v České Skalici ve dnech 9. - 11. září 2016 vždy od 9 do 17 hodin jako součást tradičních Jiřinkových slavností. Od pátku do neděle představí vystavovatelé z východních Čech řezané jiřinky v obou sálech maloskalické tvrze, kromě řezaných květin bude k dispozici i výsadba přímo na tvrzi a v okolí muzejního areálu.

Již dnes je v tomto památkově chráněném areálu vysazeno téměř 150 druhů jiřinek v počtu více než 1000 kusů. Součástí výsadby je vzorkovnice Langrova zahradnictví z Rájce-Jestřebí, které nabízí během výstavy objednávkový prodej. Muzeum návštěvníkům nabízí kavárenské služby přímo na výstavišti a volný vstup do expozic muzea. Běžným se stal volný vstup na výsadbové pole, a to již od července – pěstitelé tak mají lepší možnost pozorovat květiny během různých vegetačních cyklů a snadněji si poté vybrat.

Také letos budou moci návštěvníci hlasovat v soutěži s anketou o Královnu jiřinkových slavností. Sami svými hlasy vyberou nejpřitažlivější odrůdu a rozhodnou tak o symbolu Jiřinkových slavností 2017. Královnou jiřinkových slavností 2016 se loni stala odrůda Brad Pitt.

V dramaturgii výstavy se opět vyjímají akce s kulturním rozměrem. V pátek 9. září od 19 hodin mohou návštěvníci zhlédnout literární pásmo Poslední fejeton sestavený z díla Karla Čapka. Vystoupí s ním herec Petr Kostka. V sobotu 10. září budou na maloskalické tvrzi k poslechu staropražské písničky skupiny Klapeto a večer ještě v mimořádně otevřeném ateliéru Julie Mezerové předvede soubor La Bilancetta koncert francouzské barokní hudby. Akce bude spojena s ochutnávkou francouzských vín. Neděle 11. září bude již tradičně patřit promenádnímu koncertu, který doprovází Big Band Dvorský.

V sobotu i v neděli (10–16 hod.) bude pro zručné návštěvníky, včetně dětí, připraveno malování na hedvábí. Zájemci si produkty nejen koupí, ale i vyrobí.
Nedělní doprovodný program zakončí v 15:30 vyhlášení vítěze ankety Královna jiřinkových slavností. Po celou doby slavnosti budou zájemcům k dispozici zdarma expozice obou českoskalických muzeí, včetně dočasné výstavy Křížové cesty jizerských hor. Všichni návštěvníci slavnosti dostanou nakonec možnost se slevou navštívit unikátní výstavu muzea Kouzlo starých časů s názvem S elegancí a noblesou, které je dočasně umístěna v hlavní výstavní síni muzea

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře