Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Alkohol, déšť, zvěř. Řidiči bourali z obvyklých příčin

Alkohol, déšť, zvěř. Řidiči bourali z obvyklých příčin

Email Tisk PDF
seznam článků
Alkohol, déšť, zvěř. Řidiči bourali z obvyklých příčin
Strana 2
Všechny strany

havBěhem uplynulého víkendu 21. až 23. července 2017 dopravní policisté na Náchodsku vyjížděli k devíti dopravním nehodám. Hlavními příčinami nehod byla nepozornost, nedání přednosti, ale také v nich figuroval alkohol, zvěř na silnici a nezvládnutá nepřízeň počasí.

Převrhnutý jídlonosič zavedl řidiče až do stromu. V pátek 21. července 2017 dopoledne nezvládl řízení svého VW Caddy 34letý muž z Broumovska. U obce Jetřichov nedaleko Pasou se ohnul k převrhnutému jídlonosiči na podlaze vozu a přestal se na chvíli věnovat řízení. Přitom vyjel vpravo ze silnice a narazil do stromu, který ho převrátil na levý bok. Ze záchrany jídla se tak v mžiku stala záchrana života a zdraví. Nepozorný řidič naštěstí vyvázl bez zranění, ale hmotnou škodu na svém voze vyčíslil na 200 tisíc korun. Dechová zkouška vyloučila požití alkoholu.

Třemi lehkými zraněními skončila druhá páteční nehoda v Jaroměři. Řidička vyjíždějící s vozidle Fiat Panda z vedlejší silnice asi přehlédla po hlavní jedoucí Fabii a narazila do jejího levého boku. Při nehodě utrpěli tři lidé lehká zranění, požití alkoholu bylo vyloučeno na místě u o obou řidičů. Zde hmotná škoda činila na voze Fiat 35 a na Fabii 70 tisíc korun. Dopravní policisté nehodu nadále vyšetřují.

Poslední páteční nehoda přinesla jedno zranění cyklisty na cyklotrase mezi Hořičkami a Ratibořicemi, kde v odpoledních hodinách najel 19letý cyklista do výmolu v hrubém asfaltu a upadl na vozovku. Při pádu se lehce zranil, a způsobil si hmotnou škodu ve výši 3 tisíc korun. Také u něj dechová zkouška vyloučila požití alkoholu.

V sobotu dopravní policisté vyjížděli k jedné nehodě se třemi lehkými zraněními do České Skalice. Na křižovatce u obce Spyta a silnice č. 1/33 nedal při přejíždění hlavní silnice řidič osobního vozu Felicia s přívěsem přednost po hlavní jedoucímu řidiči Peugeotu 308. Při srážce došlo ke zranění řidiče Peugeotu a dvou osob ve Felicii. Ani tito řidiči před jízdou nepožili žádný alkohol, což na místě potvrdil dechový přístroj. Hmotná škoda na vozidlech byla vyčíslena na 205 tisíc korun. Nehodu policisté dále vyšetřují.

Pětice nedělních nehod přinesla tři zraněné osoby a jedno usmrcené divoké prase. Jejich výčet otevřel divočák. Dvacet minut po půlnoci zvíře přebíhalo vozovku mezi Dolanami a Svinišťanami. Řidič nákladního vozu Iveco prase přední částí nabral, přejel a odhodil za sebe, kde jej vzápětí přejel ještě za ním jedoucí Ford Galaxy. Ani jeden z řidičů žádné zranění neutrpěl, na vozidlech vznikla hmotná škoda ve výši 30 a 20 tisíc korun.

S lehkým zranění skončil 27letý řidič VW Polo, který po požití alkoholu sedl do auta a před třetí hodinou odpoledne nezvládl řízení nedaleko autokempu Brodský u Červeného Kostelce. Při projíždění lesního úseku vyjel ze silnice, narazil do pařezu a havaroval. Svědci, kteří muži pomohli ven z vozu, ale zůstali v úžasu. Před přivolanou policejní hlídkou se mladík utekl schovat. A důvod? Kromě toho, že byl opilý, měl až do září 2017 zákaz řízení. Naštěstí asi po hodině zraněného a dalšího pohybu neschopného mladíka našli v houští a přivolali mu lékařskou pomoc. Na určení hladiny alkoholu byl nařízen odběr krve a policie s mladíkem ještě téhož dne zahájila zkrácené přípravné řízení pro přečiny ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Následující dvě nedělní odpolední nehody u Červené Hory a Městce zapříčinil smyk na mokrém povrchu. První skončila bez zranění, pouze s hmotnou škodou 70 tisíc korun na Citroenu zaparkovaném v náletových dřevinách, druhá po čelní srážce dvěma lehkými zraněními osádky auta Citroen v protisměru, do něhož narazil řidič Felicie po nezvládnutí prudké pravotočivé zatáčky. Tady byla hmotná škoda vyčíslena na 85 tisíc korun na obou vozech.

Bezpečnou vzdálenost pravděpodobně nedodržel řidič motocyklu Yamaha, jedoucí kolem druhé odpoledne směrem od Náchoda na Jaroměř. Ve chvíli, kdy před ním jedoucí BMW začalo brzdit s úmyslem odbočit vlevo, nedokázal bezpečně zareagovat a zezadu do něj narazil. Na motocyklu a na automobilu byla vyčíslena hmotná škoda shodných 10 tisíc korun. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou.

Foto archiv Policie ČR

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře