Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Akce pořádané ke Světovému dni hospicové a paliativní péče vynesly hospici téměř 200 tisíc korun

Akce pořádané ke Světovému dni hospicové a paliativní péče vynesly hospici téměř 200 tisíc korun

Email Tisk PDF
seznam článků
Akce pořádané ke Světovému dni hospicové a paliativní péče vynesly hospici téměř 200 tisíc korun
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

ck4V sobotu 12. října se Hospic Anežky České v Červeném Kostelci připojil ke všem organizacím, které pečují o těžce nemocné nejen v České republice, ale po celém světě. Svými aktivitami se v tento Světový den hospicové a paliativní péče společně zasazují o naplnění potřeb těžce nemocných a umírajících, snaží se zvýšit povědomí a porozumění lidem, kteří žijí často dlouhodobě s životním omezením vlivem těžké nemoci. Smyslem aktivit je v neposlední řadě také získávání chybějících finančních prostředků na jejich péči.

Hospic Anežky České realizoval v rámci Světového dne hospicové a paliativní péče projekt Šikovné ruce pro hospic 2013 aneb Lidé lidem, který podpořil Královéhradecký kraj v rámci profesionálních a neprofesionálních kulturních aktivit a Nadace umění pro zdraví.

Vernisáží prodejní výstavy vyvrcholila půlroční práce mnoha ochotných šikovných dětí a dospělých z celé České republiky, kteří vyráběli umělecké i praktické předměty především proto, aby podpořili péči v červenokosteleckém hospici. Vystaveno bylo na tři tisíce výrobků od 133 soutěžících: jednotlivců, základních škol, klubů, domovů apod. Milým překvapením pro mnohé účastníky soutěže bylo i ocenění osmi vítězů soutěže. Celý týden od pátku 4. října do pátku 11. října přicházelo mnoho zájemců do výstavní síně, aby viděli nápadité výrobky a mohli svým blízkým koupit třeba již vánoční dárek. Za prodané výrobky k dnešnímu dni obdržel hospic 56 800 korun. Výstavka bude v malém pokračovat v hospici a některých střediscích Oblastní charity Červený Kostelec až do konce listopadu.

Závěr týdne byl korunován pátečním humorným, ale i poučným divadelním vystoupením Jaroslava Duška Čtyři dohody. Co se týče struktury celého představení, vychází z knihy Čtyři dohody od mexického autora Miguela Ruize. Ten doporučuje uzavřít sám se sebou čtyři dohody a žít tak spokojenější a vyrovnanější život: Nehřešme slovem, Neberme si nic osobně (když nás druzí pochválí anebo snad dokonce zkritizují), Nevytvářejme si žádné domněnky, Dělejme vše, jak nejlépe dovedeme (ale ne lépe!). V závěru publikum přemýšlejíc o svých partnerských a rodičovských nedostatcích, o vlivu svého starostmi obtěžkaného šéfa na své podřízené a o svém přeplněném emočním měchýři, vzdalo hold nepřekonatelnému Jaroslavovi ve stoje. Co potěšilo, bylo určitě i obdarování hospice výtěžkem z představení, které činilo 56 000 korun!

Do projektu se svým darem připojila řada jednotlivců a firem, a tak červenokostelecká hospicová péče obdržela celkem ke svému svátku krásných 185 000 korun.

Na otázku, zda splnil projekt své očekávání, odpověděl ředitel Ing. Mgr. Miroslav Wajsar: "Vedle nesporně pěkného kulturního zážitku získal Hospic Anežky České mnoho nových příznivců a přátel, a to i z řad dětí. Díky jejich úsilí jsme mohli pro hospicovou péči, zejména mobilního hospice, získat část chybějících finančních prostředků. Všem dárcům upřímně děkujeme."

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře