Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Akademické týdny 2017 nebudou v Novém Městě nad Metují

Akademické týdny 2017 nebudou v Novém Městě nad Metují

Email Tisk PDF

akatydnyVedení města obdrželo ve čtvrtek 3. listopadu 2016 definitivní a konečné vyjádření od pořadatelů Akademických týdnů, ve kterém sdělují, že v příštím roce se Akademické týdny nebudou konat tradičně na Pavlátově louce v Novém Městě nad Metují. Organizátoři se rozhodli, že kompletní program 27. ročníku Akademických týdnů přesunou na Chatu Horalka ve Sněžném.

Vedení města v roli mediátora svolalo v průběhu minulých týdnů několik schůzek s organizátory Akademických týdnů a nájemci dětského tábora na Pavlátově louce, který je majetkem města. Když se již zdálo, že se vzájemná stanoviska sbližují, byla starostovi doručena informace o konání příštího ročníku ve Sněžném.

"Odchod Akademických týdnů z našeho města je pro nás velkým zklamáním. Naší snahou bylo, aby tato významná akce zůstala v Novém Městě nad Metují. I přes dlouhá a náročná vyjednávání s pořadateli i nájemcem Pavlátovy louky a nabídce mé každodenní přímé účasti na Pavlátově louce, se však nepodařilo pořadatele přesvědčit. Pevně však doufáme, že se pro ročníky další podaří najít takové řešení, aby se tato tradiční akce opět konala v Novém Městě nad Metují," vysvětluje starosta Petr Hable.

Za pořadatele Akademických týdnů se vyjádřil Julius Kahanec: "Dospěli jsme k následujícím závěrům: nechceme pořádat Akademické týdny na Pavlátově louce, kde nás evidentně nechtějí a kde není postoj pronajímatelů alespoň neutrální. Nechceme pořádat Akademické týdny za situace, kdy město dotlačí nájemce Pavlátovy louky k souhlasu," uvádí Julius Kahanec a ve svém sdělení starostovi města dodává: "Děkujeme Vám za upřímnou snahu situaci kolem AT na Pavlátově louce řešit."

Radní Vilém Maur, který byl společně se starostou členem mediačního týmu, k průběhu a výsledku jednání sdělil: "Nemohu přijmout jako zásadní argument, že organizátoři nechtějí pořádat Akademické týdny tam, kde je evidentně nechtějí. Takový argument, po tak silné deklaraci zástupců města, že jsou připraveni zásadním způsobem se zasadit o konání Akademických týdnů na Pavlátově louce, je pro mne minimálně neadekvátní. Město zcela jasně říká - chceme vás a jsme připraveni pro to mnohé učinit."

Akademické týdny jsou několikadenní kulturně vzdělávací setkání pořádané každý rok na přelomu července a srpna na Pavlátově louce v Novém Městě nad Metují. Poutavou formou je na něm posluchačům zprostředkován odborný pohled na nejrůznější témata z psychologie, filozofie, historie a přírodních věd. Posluchači mají také široký prostor pro diskusi. Součástí programu jsou i koncerty, filmy a večerní posezení u ohně.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře