Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín V Červeném Kostelci probíhá (Tý)den architektury. Součástí jsou i dvě procházky pro veřejnost

V Červeném Kostelci probíhá (Tý)den architektury. Součástí jsou i dvě procházky pro veřejnost

Email Tisk PDF
seznam článků
V Červeném Kostelci probíhá (Tý)den architektury. Součástí jsou i dvě procházky pro veřejnost
Strana 2
Všechny strany

panoAni Červený Kostelec nezůstal ochuzen o Den architektury. Jde o celosvětově rozšířenou akci, která si vytyčila nelehký úkol – pokusit se dostat architekturu do podvědomí široké veřejnosti. V Červeném Kostelci se architektura připomene 1. a 5. října prostřednictvím dvou veřejných procházek, které budou součástí týdenního pobytu studentů a pedagogů z liberecké Fakulty umění a architektury.

První říjnový víkend proběhne po celé republice více než sedmdesát přednášek, exkursí, procházek nebo cyklojízd po významných stavbách či právě dokončených realizacích za doprovodu architektů, historiků a teoretiků architektury (program: www.denarchitektury.cz). V Červeném Kostelci se organizátoři rozhodli navázat na tradici započatou v Náchodě a v Polici n. M. a dodávají: "Drze jsme parafrázovali známý povzdech Josefa Škvoreckého a celý podnik nazvali Návod – pro krásné město Kostelec."

Dále akci organizátoři popisují takto: "Během týdenního workshopu se spolu se studenty a pedagogy z liberecké Fakulty umění a architektury pokusíme podívat na město neotřelým pohledem a přijít s novými podněty. Každý z účastníků zpracuje vybrané zadání, pokusí se drobným architektonickým zásahem vylepšit veřejný prostor, vdechnout danému místu nový smysl a zpříjemnit tak život ve městě."

Doprovodný program (tý)dne architektury

Hlavní program (studentský architektonický workshop) bude tedy probíhat od pondělí 29. září a završený bude procházkou pro veřejnost a prezentací jednotlivých projektů v neděli 5. října od 14 hodin se srazem před radnicí. Jakýmsi bonusem pro skalní zájemce o architekturu a urbanismus bude improvizovaná procházka po místních stavebních skvostech s architektkou Vladimírou Paterovou z Národního památkového ústavu, s vedoucím muzejního depozitáře Otto Hepnarem a s městským architektem Markem Wajsarem. Ta proběhne ve středu 1. října od 16 hodin s totožným místem srazu.

Další doprovodný program, který uvítají hlavně milovníci kávy a děti, bude uspořádán na tržnici. Toto jindy v neděli tiché místo 5. října neobvykle ožije. V kavárně s dobrým espressem a domácím občerstvením budete moci i vy stylově ukončit souběžně probíhající týden kávy a při posezení na plácku před tržnicí (při dešti i uvnitř jednotlivých stánků) budete mít dost prostoru probrat architektonické i jiné závažné otázky... Pokud by vás to omrzelo, můžete se s dětmi vrhnout třeba na hromadu kostek. Přijďte! Tržnice bude otevřena od 1 hodiny odpolední.

Za organizátory Viktor Vlach, Michal Brand, úpravy: Tomáš Kábrt, ilustrační foto: Jaroslav Kordina, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře