Sobota 2.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Tradiční musherský závod se uskutečnil podevatenácté i přes ztrátu hlavního sponzora

Tradiční musherský závod se uskutečnil podevatenácté i přes ztrátu hlavního sponzora

Email Tisk PDF
seznam článků
Tradiční musherský závod se uskutečnil podevatenácté i přes ztrátu hlavního sponzora
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

mus4Chybělo málo a tradiční závod psích spřežení v kempu Brodský se podevatenácté neuskutečnil. Organizátoři však napnuli veškeré své síly a závod nakonec díky vlastním prostředkům a příspěvkům od nových sponzorů uskutečnili. Na 90 závodníků se tak mohlo o víkendu 18. a 19. října opět vydat na trať v okolí Červeného Kostelce.

Pořadatelé tradičního závodu musherů v okolí Červeného Kostelce letos museli řešit existenční otázky. Spolupráci s nimi totiž ukončil hlavní sponzor Bono, který vyměnil vedení a s ním i svou propagační strategii. Organizátorům v čele s Jaromírem Hanušem tak přibyly nové vrásky na čelech. Ty nakonec pomohla zahladit kombinace vlastních prostředků a prostředků od nových sponzorů.

"Dostali jsme se do velkých problémů. Po loňském ukončení spolupráce s firmou Bono letos ještě nebyl hlavní sponzor příliš připraven, a tak jsme závody mohli uskutečnit díky našetřeným prostředkům a několika sponzorům. Pro další ročníky už však máme rozjednaného nového hlavního sponzora, takže když budeme živí a zdraví, 20. ročník se příští rok uskuteční," zrekapituloval letošní situaci hlavní pořadatel Jaromír Hanuš.

Na trať dlouhou 5320 metrů se startem a cílem v kempu Brodský se tak mohlo opět po roce vydat několik desítek závodníků, přesněji 93, a spolu s nimi několik stovek psů, jejichž neúnavný štěkot se ozýval z kempu po celý víkend. S větším či menším zápalem bojovali o umístění ve 12 kategoriích, mj. v sestavách pes + běžec, pes + jezdec na koloběžce, pes + cyklista, 2 až 4 psi + jezdec na vozíku atd. Výsledky najdete na webu M. C. Metuje.

Akce je velmi oblíbená u veřejnosti, a tak i přes nepříliš příznivé počasí především v sobotu dorazilo za víkend do areálu okolo tisícovky diváků, což je číslo pro červenokostelecké závody obvyklé. Pobavit se mohli ve vodnické restauraci, u nějakého ze stánků, ve stanu Hitrádia Magic a malí návštěvníci si mohli zazávodit na koloběžkách či v canicrossu.

"Letošní ročník proběhl nakonec naprosto v poklidu, bez jakéhokoliv maléru, a to i přesto, že ve startovní listině bylo jen o 10 závodníků míň než vloni. Pohodový průběh zajišťovalo okolo 50 pořadatelů, kterým tímto děkuji," neopomněl zmínit své pořadatelské kolegy Jaromír Hanuš.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře