Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Slavnostní otevření Lázní Velichovky se spojí s Misí Velichovky

Slavnostní otevření Lázní Velichovky se spojí s Misí Velichovky

Email Tisk PDF

lazneNově obnovené Lázně Velichovky spojí své slavnostní otevření a den otevřených dveří s pietní vzpomínkou na konec druhé světové války, pořádanou každoročně pod názvem MISE VELICHOVKY.

"Širokou veřejnost zveme na 9. května do lázeňského areálu. Už od 10 hodin zde bude probíhat bohatý program jak pro dospělé, tak pro děti. Veřejnosti se dokořán otevřou také dveře lázní, ve kterých budou probíhat komentované prohlídky," říká ředitel Lázní Velichovky Mgr. Martin Dűrrer.

Sobotní program zahájí v 10 hodin první skladba kapely PuzzleJazz, která bude hrát prvorepublikové, válečné i poválečné hity před hlavní budovou lázní - Masarykovým domem. Návštěvníci si od rána budou moci prohlédnout lázně s průvodcem, který je seznámí například s historií lázní, vysvětlí možnosti procedur a popíše opravy, kterými lázně za poslední rok prošly.

"Prohlídky proběhnou ve speciálních časových intervalech a poslední skupina bude mít možnost lázně navštívit v 15 hodin," říká organizátor prohlídek vedoucí obchodu a marketingu Jiří Ježek. Od rána také poběží program pro děti, stánkaři budou prodávat řemeslné výrobky i staročeské dobroty, včetně guláše nebo řízku a všichni návštěvníci si budou moci pořizovat pohlednice se svými tvářemi ve speciálním fotokoutku. Občerstvení bude k dispozici i v lázeňské kavárně.

"To hlavní ale přijde až po 12. hodině. Do lázeňského parku přijede konvoj historických vozidel 16. obrněné divize a společně se uctí památka zesnulých ve 2. světové válce. Tento rok je speciální, slaví se 70. výročí velichovské mise, takže mimo obrněných vozidel se akce zúčastní i francouzský kreslíř Emmanuel Guibert,"popisuje průběh oslav Mgr. Martin Dűrrer. Po uctění památky padlých se kolem 13. hodiny slavnostně přestřihne páska znovuotevřených lázní. "Je to pro nás symbolický, ale přesto velice silný moment. Lázně už zhruba měsíc fungují, ale teprve slavnostním otevřením tuto událost hlásíme světu. Moc se na ten okamžik těším," říká jednatelka provozující společnosti Lázně Velichovky 1897, s.r.o. Alena Řípová.

Pozvánku na slavnostní otevření přijala řada osobností regionu. Přijede ředitel FN HK prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D., ředitel regionální pobočky VZP Hradec Králové Ing. Jan Provazník, místopředseda vlády České republiky MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA. a také senátor a profesor vnitřního lékařství Prof. MUDr. Jaroslav Malý CSc.

"Pozvání jsem velice rád přijal. Lázně jsou obrovským přínosem nejen pro samotné pacienty, ale pro celý region. Navíc tamní slatina je opravdu velmi kvalitní," říká královehradecký senátor Prof. MUDr. Jaroslav Malý CSc.

Foto archiv Lázně Velichovky

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře