Sobota 2.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Radní města Náchoda ocenili prezidenta Muže roku Davida Novotného Cenou za kulturu

Radní města Náchoda ocenili prezidenta Muže roku Davida Novotného Cenou za kulturu

Email Tisk PDF
seznam článků
Radní města Náchoda ocenili prezidenta Muže roku Davida Novotného Cenou za kulturu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Všechny strany

HML 0554Sobotní večer byl pro prezidenta soutěže Muž roku, pořadatele soutěže Nej sestřička a Dne dobrých skutků, Davida Novotného hodně důležitý. Na Reprezentačním plese města Náchoda přebral od místního starosty a poslance Jana Birke Cenu kultury za rok 2017, jako ocenění za to, co tento náchodský patriot pro své rodné město a kraj dělá.

"Jsem opravdu velmi rád. Vždyť například Muže roku budu v Náchodě pořádat už po devatenácté. Ale to je jen zlomek. Pořádám nebo se podílím i na jiných akcích tady v Náchodě a okolí. Na mých akcích vystupují zpěváci, herci, známé osobnosti i zahraniční hosté a všichni vnímají Náchod jako krásné a živé město. Jen se musím sám sobě smát, že jako kluk jsem se styděl vystoupit i před školní třídou s referátem a teď tady přebírám cenu za kulturu," vzpomínal kulturní guru města Náchoda David Novotný.

K významnému ocenění blahopřála Davidovi Novotnému přímo v sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka členka Rady vlády pro rovné příležitosti mužů a žen Soňa Marková či viceprezidentka České asociace sester Anna Skalická. Gratulaci přidal i předseda KDU-ČSL, poslanec PČR Pavel Bělobrádek.

Zpívajícím hostem večera byla i Ilona Csáková, která pozvání na akce Davida Novotného nikdy neodmítne. "Davida znám velice dobře a ocenění, které dnes přebral, si opravdu zaslouží. Ale i já mám doma ocenění, nakteré jsem pyšná. Přestože neumím držet ani hasičkou stříkačku a o hasičích pomalu vím je to, že mají červená auta, jsem patronkou hasičské organizace a dostala jsem od nich čestné vyznamenání za bohulibé aktivity a podporu. Metál mám doma schovaný v krabičce v šuplíku na čestném místě," smála se Ilona, která momentálně finišuje na svém novém cédéčku, jehož křest bude v dubnu. "CD je takový pelmel písniček za moji třicetiletou kariéru. Jdou tam písničky známé či méně známé, dokonce je tam jedna ze skupiny Laura a její tygři, se kterou jsem zpívala před mnoha lety. A pak jsou tam dvě nové autorské věci jako bonus," přiblížila svoje nové CD zpěvačka, které novinku natáčela v Praze.

Tanečníky na parketu náchodského divadla uvedl do varu i zpěvák Stanislav Hložek. "David je velice pracovitý a šikovný chlap, dnešní ocenění si bezesporu zaslouží. Já mám zase ocenění, které měl i prezident Havel a to Řád dětského úsměvu. Dostal jsem ho tenkrát za uvádění pořadu Vega a Václav Havel byl oceněný až o pár let později," pyšnil se zpěvák. "Většinu ocenění mám v rodném domě na Moravě, ale doma na zdi mi visí ocenění z Mezinárodního festivalu v Sopotech, kde jsme s Petrem Kotvaldem skončili druzí a to byla cena, díky které se nám tenkrát otevřely dveře do celé Evropy," vzpomínal Stanislav Hložek, kterého ale nejvíc mrzí, že se mu ztratily kostýmy, v kterých tenkrát vystupoval. "Občas mě pořadatelé různých retro akcí žádají, abych přišel v něčem, v čem jsme zpívali s Petrem. A je to nemohu zaboha najít. Sice bych se už do nich určitě nevešel, ale bylo by to pěkné," smál se Standa a pokračoval: "Měli jsme kostýmy docela dost drahé. Mikiny nám dělal Josef Ťapťuch a Liběna Rochová navrhovala kostýmy pro nás a i pro Hanku Zagorovou. A tehdy ten jeden kostým stál pořádný ranec, pět tehdejších měsíčních platů. Ale zrovna ten kostým od Liběny Rochové mám doma. Možná že bych ho mohl zkusit, ale asi radši už ne," smál se otec úřadujícího Muže roku 2017 Matyáše Hložka.

Celým večerem slavnostního plesu hosty prováděl moderátor Karel Voříšek, který přiznal, že on není velký tanečník a má rád roli moderátora. "Já se cítím jako doma na pódiu než na parketě. Ani si nevzpomínám, že bych chodil do tanečních," dodává Karel Voříšek, který se opět zhostí role moderátora Muže roku v Náchodě.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře