Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Na plese města Náchoda byly oceněny osobnosti z oblasti kultury a sportu

Na plese města Náchoda byly oceněny osobnosti z oblasti kultury a sportu

Email Tisk PDF
seznam článků
Na plese města Náchoda byly oceněny osobnosti z oblasti kultury a sportu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Všechny strany

pl1Slavnostní udělování Cen v oblasti kultury a sportu osobnostem, které se významnou měrou zasloužily o propagaci města Náchoda, včetně udíleného ocenění Talent roku, se stává tradičním slavnostním vyvrcholením činnosti Kulturní a sportovní nadace města Náchoda. Každoročně je tato událost součástí Reprezentačního plesu města Náchoda. Ocenění předali starosta města Náchoda Jan Birke a místostarosta Tomáš Šubert.

Při příležitosti konání letošního Reprezentačního plesu města Náchoda dne 21. února 2015 byli oceněni:

Cenou v oblasti kultury za rok 2014 pan Blažej Kulda za dlouholetou a obětavou cvičitelskou a organizační práci pro T. J. Sokol Náchod.

Pan Blažej Kulda je členem Tělovýchovné jednoty Sokol Náchod. Narodil se v Zábrodí u Červeného Kostelce a od roku 1964 byl dobrovolným cvičitelem a spolu s dalšími cvičiteli vedl muže i žáky. Vedení oddílu mužů mu zůstalo až do minulého roku, kdy ho předal svým dvěma odchovancům - Jiřímu Fabiánovi a Tomáši Slezákovi. Nadále však zůstává aktivním členem Sokola a pomáhá třeba jako organizátor při veřejných akademiích Jednoty.

Kromě Sokola se také věnoval dálkovým pochodům a každoročním horským túrám ve Vysokých Tatrách. Přátelé o něm říkají, že je vtipný a nezkazí žádnou legraci. Pan Blažej Kulda v letošním roce oslaví životní jubileum 80 let. Je stále ve výborné tělesné i duševní kondici, kterou si udržuje cvičením pěti Tibeťanů.

Cenou "talent roku" v oblasti kultury za rok 2014 pan Mgr. Zbyněk Mokrejš za činnost v oblasti hudební a pěvecké.

Pan Zbyněk Mokrejš působí ve funkci ředitele Základní umělecké školy v Náchodě od roku 2007. Ve škole vede sbor Rarášek, který je přípravným oddělením hlavního koncertního sboru Canto. Jeho vysoce odborná, dlouhodobá a systematická práce sbormistra přináší pro oba sbory, které vede, vynikající výsledky nejen v krajských soutěžích, ale i na celostátní úrovni.

Za vedení pana ředitele proběhla také rok a půl trvající rekonstrukce a stěhování do nové budovy ZUŠ v Tyršově ulici. Byl to také on, kdo dokázal získat finanční prostředky z Operačního programu pro konkurenceschopnost a své kolegy pedagogy dovedl do té doby k netradiční práci, jako je digitalizace partů nebo výuka hudební nauky pomocí počítačové technologie. Jeho zásluhou se ZUŠ stala moderní školou s velkým přínosem pro kulturní život v Náchodě.

Vilém Jirsa a Barunka Jirsová za hudební činnost - hru na housle.

Oba ocenění jsou žáky Základní umělecké školy Náchod, kde studují hru na housle. Barunka začala na housle hrát už v sedmi letech pod vedením pana učitele Ladislava Michala. Je velmi pečlivá, svědomitá a snaživá. Tyto vlastnosti jí pomáhají získat řadu vítězství na soutěžích Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR, a také mimořádné ceny za interpretaci skladeb. Svou hrou se stala příkladem pro svého mladšího bratra Viléma, který si housle přímo zamiloval. Začal na ně hrát již ve čtyřech letech, také pod vedením pana učitele Michala. Jeho mimořádné nadání je násobeno obrovskou pracovitostí. Má citlivý hudební projev a vynikající techniku. V loňském roce se stal absolutním vítězem krajského kola ve hře na housle a následně s přehledem zvítězil i v kole celostátním. Získal také Ocenění za interpretaci skladby. Oba sourozenci jsou velmi talentovaní, dokážou naslouchat a citlivě vnímat pokyny a rady učitele a ochotně spolupracují.

Cenou v oblasti sportu za rok 2014 Denisa Kolářová za sportovní činnost - korfbal.

Denisa Kolářová je studentkou náchodského gymnázia. S korfbalem začala už v 1. třídě. Od 3. třídy byla nejlepší hráčkou a střelkyní, která rozhodovala zápasy. Se svým týmem získala postupně 3x titul v minižácích a 3x titul v mladších žácích. Titul získala se svým týmem také ve starších žácích, poté stříbrnou a bronzovou příčku. Nyní hraje za dorostenecký tým Náchoda a hostuje v týmu VKC Kolín za seniory. Ve svých 14 letech se účastnila MS hráčů do 16 let v Holandsku a získala titul nejlepší střelkyně, který obhájila hned v následujícím roce. Současně hrála v reprezentačních výběrech do 19 let, kde dokonce porazila i chlapce a získala titul nejlepšího střelce. Účastnila se i světových her v kolumbijském Cali. Trenérem byla vyhodnocena jako nejlepší hráčka. Hrála také na šampionátu ME do 23 let 2014 v Olomouci. Nyní byla nominována do seniorského týmu na ME v Portugalsku.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře