Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Koalice STOP HF popřála Yoko Ono k jejím 80. narozeninám

Koalice STOP HF popřála Yoko Ono k jejím 80. narozeninám

Email Tisk PDF
seznam článků
Koalice STOP HF popřála Yoko Ono k jejím 80. narozeninám
Strana 2
Všechny strany

imagine

Zástupci Koalice STOP HF, která bojuje za zákaz průzkumu břidlicových plynů metodou hydraulického štěpení na Náchodsku, Broumovsku, ale i v celé České republice, popřáli japonsko - americké výtvarnici, hudebnici a bývalé manželce Johna Lennona Yoko Ono k jejím 80. narozeninám. Yoko Ono se přidala k americkým protestům proti jedovaté metodě hydraulického štěpení hornin.

"Připojila se tak obrovskému celoamerickému hnutí Americans Against Fracking, pokrývajícím všechny státy USA, kde se těží břidlice, když spolu s dalšími herci založila Artist Against Fracking. V této skupině proti břidlicím vystupují mimo dalších desítek umělců i u nás známé osobnosti jako Roberto De Niro, Paul McCartney, Ringo Starr, Lady Gaga, Liv Tyler, Glen Hansard, John Cameron, Anne Hathawey," uvedl leader celonárodní kampaně STOP HF Jiří Malík.

Koalice STOP HF Česká republika pořádá ve dnech 6. – 8. března celosvětovou konferenci Berounská výzva 2013. Jde o první akci na světě tohoto druhu. Česká Koalice sezvala hlavní představitele hnutí proti frackingu ze všech světadílů s cílem založit celosvětovou Koalici proti frackingu.

"Plánem je, aby Yoko Ono převzala spolu s Dalajlamou patronát nad vznikem celosvětové Koalice, jejíž hymnou by se měla stát slavná skladba Johna Lennona - Imagine. Pokud se Yoko Ono dostaví do Berouna, bude jí osobně předán obraz její podobizny, kde je vyobrazena s Johnem Lennonem, na koncertu hvězd v Berouně," prozradil Jiří Malík.

Benefiční Koncert za živou vodu se koná 7. března v Berouně na Plzeňce a produkuje ho Janis Sidovský. Vystoupí zde Leona Machálková, David Deyl, Jitka Zelenková, Jan Kříž, Benga show, dětský sbor Chorus Angelus a další. Moderuje herec Petr Vacek. Koncert je věnován na podporu zákona, který by měl zastavit tuto nebezpečnou metodu i v ČR a na podporu další činnosti Koalici STOP HF. Bude–li se účastnit i Yoko Ono a další pozvaný Sean Lennon, koncert pomocí těchto slavných osobností odstartuje celosvětové hnutí proti frakování písní Imagine v podání všech přítomných umělců.

"Obraz, který Yoko Ono 18. února, v den svých 80. narozenin, elektronicky ke svému jubileu dostala, se jmenuje Imagine. Namaloval ho dvorní malíř a člen Koalice STOP HF z ČSOP Choryňská Stráž Martin Chumchal z Valašska," dodal Jiří Malík.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře