Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Ideální počasí, tisíce lidí a nezapomenutelný ohňostroj. 20. ročník Vodnických slavností je minulostí

Ideální počasí, tisíce lidí a nezapomenutelný ohňostroj. 20. ročník Vodnických slavností je minulostí

Email Tisk PDF
seznam článků
Ideální počasí, tisíce lidí a nezapomenutelný ohňostroj. 20. ročník Vodnických slavností je minulostí
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Všechny strany

img-5050Kemp Brodský u Červeného Kostelce má za sebou velkou událost, na kterou se bude jistě dlouho vzpomínat. 20. ročník Vodnických slavností se vyvedl ve všech směrech a zástupy lidí si tak mohly užít více či méně mokré zábavy za krásného počasí od rána až do večera.

Jako už tomu je zvykem, Vodnické slavnosti začaly již v pátek 31. července večer, kdy se všichni příchozí mohli pobavit při Kostko-Brodíkových hrátkách s koloběžkami či při koncertu skupiny Melodik. Hlavní program byl ale už podvacáté za sebou naplánován na sobotu.

Harmonogram se držel osvědčené klasiky: slavnosti zahájil příjezd vodníka Brodíka, který po slavnostním vstupu na souš odstartoval dětské soutěže – opět po roce trochu obměněné –, po nichž následoval vodnický trojboj pro děti (novinka z loňska) a čím dál více oblíbený vodnický trojboj pro dospělé (letos 39 mužů a 12 žen). To vše bylo prokládáno různými vystoupeními – mj. kouzelníka Karlose, taneční country skupiny z města Měník nebo koncertem kapely Terno.

Bohatá byla také nabídka dalších atrakcí: viděli jsme ukázky modelů bojové techniky, zaskákat a sklouznout se děti mohly v nafukovacím hradu či na nafukovací skluzavce, k dispozici byly také různé vodní zábavní prvky, jako nafukovací aquazorbové koule, houpačky a další vodní hračky, občerstvit jsme se mohli v řadě stánků atd. atd.

Co je však pravidelně základem úspěchu akce tohoto typu, je počasí. A to bylo ideální. "Bylo naprosto dokonalé, jak nám počasí vyšlo. Přes den bylo slunce a teplo, a tak se mohli bez starostí ve vodě smáčet děti i dospělí. Na holografickou show jsme potřebovali bezvětří, na ohňostroj zase vítr vanoucí k hrázi – a ono to přesně vyšlo. A dnes, v neděli, už prší. Asi nás někdo tam nahoře má rád," zhodnotil počasí vedoucí kempu a hlavní organizátor akce Milan Hrstka. Ideální podmínky se také odrazily v návštěvnosti – v průběhu slavností se v kempu vystřídalo odhadem organizátorů přes 2000 lidí.

Zatímco dětské soutěže nejrůznějšího druhu potěšily všechny malé vodníky, vodnický trojboj (výsledky dodáme později) potěšil velké i malé sportovce a suchozemci se mohli těšit z radosti vodomilných návštěvníků za stálého občerstvování se, naprosto všichni užasli při večerním programu. Prvním bodem bylo již zmíněné holografické watershow, při němž se do proudící vody, zajišťované hasiči, promítaly fotky a tematická videa. Do posledního místa pláž zaplněná lidmi ocenila tento zajímavý nápad hlasitým potleskem a všichni se již těšili na ohňostroj, který nemá minimálně v kraji obdoby.

K 20 letům Vodnických slavností si "ohňstrůjci" kolem Tomáše Emingera z firmy Via pictus připravili více jak desetiminutový ohňostroj, který diváci ocenily bouřlivým potleskem. Troufám si tvrdit, že při tomto neskutečném vizuálním zážitku běhal mráz po zádech když ne všem divákům, tak naprosté většině – a to i když se v tu noc teploty pohybovaly kolem příjemných 15 až 20 stupňů.

Vrchol celého ohňostroje věnovali ohňostrůjci Milanu Hrstkovi, s nímž spolupracují již 15 let. "Nedalo se popsat, co to se mnou udělalo. Pamatuji si úžasný pocit štěstí, sevřené srdce a přiznám se, že jsem měl slzy v očích," popsal své pocity při závěrečné části ohňostroje a dodal: "Ale Vodnické slavnosti nejsou o mně. Když se ohlédnu za dvaceti lety této akce, hlavní, na co myslím, je obrovská spousta skvělých lidí, bez kterých tohle všechno nejde dělat. Jsou to lidé, kteří mají Broďák za svůj druhý domov, za což jsem jim velmi vděčný a z čehož mám obrovskou radost."

"A co do dalších 20 let? Přeju si jediné: vydržet. Zůstává beze změny, že každý rok budu chtít – nejen na Vodnické slavnosti – přidat něco nového, v plánu mám např. animační program, obohacení kempové minizoologické, která je u dětí velmi oblíbená, dále pořádat srazy nejrůznějšího druhu a najít další partu střelených lidí, kteří si Broďák vezmou za svůj, jako se tomu stalo např. u koloběžkářů," poodkryl své plány do budoucna Milan Hrstka.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře