Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba ZUŠ dokázala vybrat statisíce na vybavení sálu

ZUŠ dokázala vybrat statisíce na vybavení sálu

zusssslechZákladní umělecká škola v Polici nad Metují vybrala díky své trefně pojaté kampani ZUŠlechťujemeZUŠ částku 550 354 korun na portálu hithit.com za 45 dní. Žáci školy budou moci díky 242 přispěvatelům využívat plnohodnotné a moderní vybavení nového koncertního sálu.

"Jsme hrdí na to, že všichni, kdo naší škole přispěli, tak dokázali, že má své jedinečné a nepřehlédnutelné jméno ve světě uměleckého vzdělávání. Všem patří obrovské díky za vyjádřenou podporu, která nás zcela jistě povzbudí do další práce s dětmi," sděluje po ukončení sbírky své bezprostřední dojmy ředitel školy Lubor Bořek.

Žáci školy si budou díky povedené sbírce užívat zbrusu nové a moderní vybavení sálu nejen při výuce povinného předmětu "orchestrální hra", ale i při školních recitálech, večírcích a koncertech. Získané finance budou především využity na nákup sedaček, a sál se také postupně vybaví světly, zvukovou technikou, oponou a dalším zařízením nezbytným k provozu.

Škola sbírkou dokázala, že uměleckého vzdělání, které rozdává, si její současní, ale i bývalí žáci a jejich rodiče, příbuzní i známí, nadmíru váží. Vzkazy na podporu sbírky zasílali i sami absolventi školy, kteří tak prokázali ZUŠ svou vděčnost za základní vzdělání v jejich profesionální umělecké cestě v zahraničí. Zprávy od přispěvatelů se během kampaně na webu nesly v jednoznačně pozitivním duchu, a vyjadřovaly škole díky za hudebně, výtvarně či tanečně obohacená léta života. "ZUŠ ať žije", "Na čas strávený v ZUŠ vzpomínám jako na nejlepší chvíle svého života.", "Děkujeme za dvě hudebně i výtvarně vzdělané děti!", "V ZUŠ Police nad Metují jsem prožila krásná léta." Škola také zaujala několik příznivců z řad místních společností a jednotlivců, kteří přispěli mimořádně vysokými částkami. Vyjádřili zcela jasně úctu významnému renomé školy, které mezi ostatními svého druhu zcela jistě má.

Tradičně v ZUŠ najdete hudební, výtvarný a taneční obor. Můžete se zde učit i střihu, kameře či práci v nahrávacím studiu. Kromě klasického vyučování jednotlivců se škola pyšní početným Big Bandem, věhlasným smyčcovým souborem Archi Piccoli, a dalšími soubory. Všechna tělesa ZUŠ mají za sebou množství vítězství v celostátních soutěžích a výrazné úspěchy se týkají i jednotlivců. Absolventi, kteří se rozhodli umění věnovat profesionálně, působí po celém světě, od USA, přes Austrálii až po Skotsko.

Sbírka ZUŠlechťujemeZUŠ překročila cílovou částku o 83 %, tedy z původního záměru vybrat 300 000 Kč se suma vyšplhala na 550 354 Kč. Projekt se tak stal na portálu hithit.com 3. historicky nejúspěšnější akcí v oblasti hudby.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře