Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Velká finálová show soutěže Česko zpívá míří již potřetí do trutnovského UFFA

Velká finálová show soutěže Česko zpívá míří již potřetí do trutnovského UFFA

seznam článků
Velká finálová show soutěže Česko zpívá míří již potřetí do trutnovského UFFA
Strana 2
Všechny strany

czpiva

Česko zpívá je moderně pojatá pěvecká soutěž pro začínající zpěváky ve věku od 9 do 26 let s mezinárodní účastí ze Slovenska, Polska a Německa. Semifinále i finále VII. ročníku této soutěže se již potřetí uskuteční v prostorech Společenského centra UFFO v Trutnově, a to v pátek 12. a sobotu 13. dubna 2013.

Sobotní finálový galavečer soutěže slibuje skvělé pěvecké výkony soutěžících, které bude hodnotit hvězdná porota, v níž zasedne profesor zpěvu Eduard Klezla, hudební producent Milan Herman, zpěváci Bohouš Josef a Tomáš Savka, zpěvačka Renata Drössler, profesionální fotografka Lenka Hatašová, herečka a moderátorka Zora Jandová, režisér Tomáš Magnusek, ředitel soutěže Muž roku David Novotný a další. Svoji cenu udělí též diváci v sále, V.I.P. porota složená z partnerů soutěže a mediální porota. Hodnotit se bude celkový dojem soutěžícího, choreografie, výběr a podání písně a především kvalita zpěvu.

Program velkého finále zpestří i hosté – akrobatické duo DaeMen (vítězové televizní show Česko Slovensko má talent), Bublinková show a zpěvačka Kamila Nývltová.

O den dříve, v pátek 12. dubna, se koná semifinále, ve kterém o postup do finále bude usilovat 92 zpěváků ve dvou věkových kategoriích (Sólisté 9-14 let a Sólisté 15-26 let), 10 nejlepších zpěváků z každé kategorie postoupí do finále. Zpěváci z mladší kategorie budou o vítězství "bojovat" již v pátek večer, ti starší na sobotním galavečeru.

VII. ročník soutěže Česko zpívá byl vyhlášen začátkem října, příjem přihlášek skončil 11. ledna 2013. Do soutěže se přihlásilo celkem 345 zpěváků. Na základě poslechu soutěžních nahrávek porota udělila postup do výběrových kol 234 soutěžícím. Výběrová kola proběhla v Praze a Olomouci v polovině ledna, soutěžící zde zpívali naživo před odbornou porotou. Do semifinále se jich prozpívalo 92.

Patronkou soutěže je zpěvačka a sólistka Hudebního divadla Karlín, divadel Broadway a Hybernia v Praze Kamila Nývltová. Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas. V rámci soutěže Česko zpívá probíhá ve vysílání tohoto média speciální rozhlasová kategorie.

Soutěž Česko zpívá si v průběhu krátké doby vydobyla silné postavení mezi podobnými typy akcí. Úspěšnými finalisty předchozích ročníků jsou zpěvačka Markéta Konvičková (finalistka I. ročníku pěvecké soutěže TV Nova Česko-Slovenská Superstar), Tereza Anna Mašková (semifinalistka show TV Prima Česko Slovensko má talent), Michal Šeps (finalista II. řady Česko-Slovenské Superstar), Noah Ellenwood (semifinalista II. řady Česko-Slovenské Superstar), Diana Kalashová (finalistka II. řady Česko Slovensko má talent).

Soutěž si klade za hlavní cíl podpořit pěvecký talent dětí a mládeže – objevit nové talenty a dát jim možnost prosadit se. Další podrobnosti o soutěži naleznete na www.cesko-zpiva.cz .

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře