Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba V Trutnově zpívalo celé Česko

V Trutnově zpívalo celé Česko

seznam článků
V Trutnově zpívalo celé Česko
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

zpiva1

Přesně 345 zpěváků z České republiky, Slovenska, Polska a Ruska se přihlásilo do pěvecké soutěže Česko zpívá. Již sedmý ročník vyvrcholil v pátek a v sobotu v trutnovském Společenském centru Uffo.

Všichni přihlášení prošli výběrovými koly v Praze a v Olomouci, aby do Trutnova přijelo 92 soutěžících, ze kterých odborná porota v čele s Milanem Hermanem v pátek vybrala deset nejlepších. Ti se v sobotním finále, a galavečeru zároveň, utkali o kovanou sošku z dílny uměleckého kováře Zdeňka Vítka.

Absolutním vítězem kategorie 15 až 26 let se z rozhodnutí odborné poroty stal Luboš Pravda z Prachatic, který se při své produkci písně Johnnyho Cashe a české písně svého kamaráda doprovázel na kytaru. Na dalších místech skončily dívky. Klára Stedlová z Trnavy, která naopak svůj zpěv doprovázela hrou na klavír a Michaela Vopršalová z Prostějova. V odbormé porotě rozhodovali už zmíněný Milan Herman, dále pak Bohouš Josef, Tomáš Savka, Renata Drössler, Tomáš Magnusek či David Novotný.

Všichni tři medailisté si rozdělili i další ceny. Cenu V.I.P. poroty, ve které seděl například i starosta Trutnova Ivan Adamec, získal také Luboš Pravda. Mediální porota, ve které výkony zpěváků posuzoval třeba ředitel hradeckého rozhlasu Jiří Kánský, moderátorka Lada Klokočníková, ale i redaktor zpravodajských serverů Naše Broumovsko a Náchodské info René Herzán, udělila svůj hlas Kláře Stedlové. Michaela Vopršalová to zase vyhrála u publika a převzala Cenu diváků.

Speciální cenu Českého rozhlasu převzala Lenka Švestková z Čelákovic. Rozhlasová kategorie mezinárodní pěvecké soutěže Česko zpívá začala už v únoru. Soutěžící a jejich nahrávky se pak postupně představovali ve vysílání a webu rozhlasu a o pořadí rozhodovali rozhlasoví posluchači prostřednictvím SMS zpráv.

"Podporujeme tak mladé talenty v jejich profesním úsilí a osobním růstu. A v takovém případě není důležité, zda se jedná o hudbu vážnou nebo populární. Hudba je totiž buď dobrá, nebo špatná. Tu dobrou a lidi kolem ní chceme podporovat v intencích našeho zadání média veřejné služby," řekl Jan Simon, ředitel Centra uměleckých těles, soutěží a přehlídek Českého rozhlasu.

Vítězný Luboš Pravda na samotný závěr do mikrofonu moderátorky a patronky celé soutěže Kamily Nývltové řekl: "Porota to neměla jednoduché. Finalisté byli podle mého názoru úžasní. V hudbě se nedá posoudit, kdo byl lepší či horší. Všichni jsme dobrý, všichni jsme to vyhráli."

Vítězem kategorie 9 až 14 let se stal Michal Horák z Vysoké nad Labem před Kimia Hajian z Prahy a Zuzanou Vovsovou. Cenu diváků získal také Michal Horák.

Finále soutěže Česko zpívá se stává čím dál víc populárnější. Potvrdila to ředitelka soutěže Iveta Nývltová z agentury ArtPresto, která ocenila zaplněný sál společenského centra Uffo v Trutnově a pozvala všechny na příští, už 8. ročník.

Tento článek byl také zveřejněn na serveru Noviny Dobrá média.

Foto Oldřich Brát – Česko zpívá 2013 

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře