Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba V maloskalickém kostele vystoupí OctOpus Vocalis

V maloskalickém kostele vystoupí OctOpus Vocalis

seznam článků
V maloskalickém kostele vystoupí OctOpus Vocalis
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

octopusvocalis-2V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Malé Skalici v neděli 6. prosince 2015 od 17 hodin vystoupí soubor OctOpus Vocalis. Na programu budou adventní a vánoční skladby Henry Purcella, A. Brumela, R. V. Williamse, Jana Nováka, G. Pierluigiho da Palestrina, V. Miškonise a dalších skladatelů. Koncert se uskuteční s finanční podporou města Česká Skalice a českoskalických podnikatelů.

Jádrem ansámblu OctOpus Vocalis je osm zpěváků a umělecký vedoucí, který se také občas ke zpěvu přidá. Repertoár souboru není vymezen žádným obdobím ani žánrem. Vzhledem ke komornímu obsazení se často věnuje skladbám z období renesance, baroka a 20. i 21. století, ale zabrousí také do kvalitní populární hudby a jazzu.

Většina členů se poprvé setkala v dětském sboru Kantiléna pod vedením Ivana Sedláčka. Od té doby spolupracovali na mnoha projektech, ať už v rámci větších hudebních těles, komorních ansámblů či sólových vystoupení. Rozhodnutí zpívat společně v sólově obsazeném ansámblu pramení především z možnosti interpretovat zajímavé skladby z domácího i světového repertoáru a chuti experimentovat s kompozicemi, jež jsou původně určené pro větší obsazení; v sólovém podání však získávají mnohdy nový rozměr a souvislosti.

OctOpus Vocalis pravidelně vystupuje na sólových recitálech i v rámci hudebních festivalů. V roce 2014 mimo jiné uvedl na Velikonočním festivalu duchovní hudby v Brně v české premiéře Responsoria Tenebrae polského skladatele Pawla Lukaszewského.

Předprodej vstupenek od 20. listopadu 2015 v Regionálním informačním centru v České Skalici, třída T.G. Masaryka 33, tel.: 491 453 870, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Zdroj www.ceskaskalice.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře