Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Taneční škola Bonifác ve Rtyni v Podkrkonoší slaví 20. výročí

Taneční škola Bonifác ve Rtyni v Podkrkonoší slaví 20. výročí

seznam článků
Taneční škola Bonifác ve Rtyni v Podkrkonoší slaví 20. výročí
Strana 2
Všechny strany

bonTTaneční škola Bonifác ve Rtyni v Podkrkonoší slaví 20. výročí. Na slavnostní hudebně - taneční show vystoupí 23. října Kamila Nývltová, Josef Vágner, orchestr Görlitz z Německa, akordeonový orchestr Musica harmonica, pěvecký sbor Červánek z Červeného Kostelce a Základní škola Rogi z Polska.

Taneční škola Bonifác působí v regionu Jestřebích hor v Královéhradeckém kraji již neuvěřitelných 20 let. Mimoškolní volnočasové aktivity, které škola pořádá, navštěvuje a za dvacet let navštívilo mnoho dětí a mladých lidí. Bonifác je neodmyslitelnou součástí mimoškolního vzdělávání, zájmové činnosti a kulturního dění, zastupuje střediska volného času dětí a mládeže, nejbližší se nacházejí v Trutnově a Náchodě.

Oslavy 20. výročí se uskuteční v pátek 23. října 2015 ve sportovní hale Orlovna ve Rtyni v Podkrkonoší. Akce se může uskutečnit za podpory Města Rtyně v Podkrkonoší, MŠMT, Královéhradeckého kraje a dalších významných partnerů.

"V průběhu dopoledne přijde s námi oslavit výročí více než tisíc dětí základních škol
a školek. Na večerní slavnostní program přijal mimo jiné pozvání poslanec a starosta města Trutnova pan Mgr. Ivan Adamec, starosta našeho města pan Zdeněk Špringr, starostové z okolních měst a další hosté," uvedla ředitelka TŠ Bonifác Iveta Nývltová.

Organizace TŠ Bonifác byla založena v roce 1995 a realizovala mimoškolní, především taneční aktivity pod Základní školou ve Rtyni v Podkrkonoší. V roce 2003 se organizace osamostatnila a byla registrována jako občanské sdružení. Hlavním cílem sdružení je zajišťování mimoškolních a volnočasových aktivit pro děti a mládež již od 3 let: zájmové útvary - především taneční a pohybové, tematické akce a programy, vzdělávací a výchovné projekty, letní tábory a soustředění, mezinárodní setkání a další. Jedná se o plnohodnotné a smysluplné trávení volného času a rozvíjení kompetencí dětí a mládeže. Organizace v podstatě působí v regionu jako dům dětí a mládeže.

Děti dojíždějí z okolních obcí - z Úpice, Malých a Velkých Svatoňovic, Jívky, Radvanic, Červeného Kostelce, Havlovic, Horní Radechové, Batňovic a dalších. Bonifác v současné době sdružuje 142 členů, převážně dětí ve věku od 3 do 15 let.

"Zaměření Bonifáce je rozsáhlé, jeho stěžejní činností zůstávají pohybové a taneční aktivity, ve kterých dosahuje na soutěžích a přehlídkách výborných výsledků (několikanásobný mistr kvalifikace v mažoretkovém sportu, čtyřnásobný vicemistr Čech v mažoretkovém sportu, osmé místo na Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu v Opoli, umístění na předních příčkách na Mezinárodním soutěžním festivalu Souhvězdí Praha ...)," připomíná úspěchy Iveta Nývltová.

Organizace je dále pořadatelem kulturních, vzdělávacích, zábavných akcí pro děti, mládež a širokou veřejnost. Významnou každoroční akcí je prestižní pěvecká soutěž pro začínající zpěváky od 9 let s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ, dále podzimní hudební festival, tradiční předvánoční taneční akademie, slavnostní zakončení školního roku Taneční zvonění, dětské karnevaly, halloween a další.

"Významnou roli v činnosti hraje dále dlouholetá mezinárodní spolupráce s partnery z Polska - Základní škola v Gracze, Německa - Mládežnický orchestr v Görlitz a Maďarska - Mládežnický orchestr v Bonyhádu, s těmito partnery organizace realizuje společné projekty, vystoupení, výměny, zájezdy, prázdninové tábory a dílny apod.," dodává Iveta Nývltová.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře