Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Sbor Červánek z Červeného Kostelce zazářil ve Španělsku

Sbor Červánek z Červeného Kostelce zazářil ve Španělsku

seznam článků
Sbor Červánek z Červeného Kostelce zazářil ve Španělsku
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

image002 2V červenci se vydal Červánek reprezentovat Červený Kostelec, jako jediný zástupce, Českou republiku na mezinárodní soutěžní festival do španělského Cantonigros. Na této ve světě sborového zpěvu uznávané soutěži naše děti soutěžily hned ve dvou kategoriích, v kategorii lidových písní a ženských sborů, kde bylo povinností každého sboru nastudovat čtyřhlasou píseň v katalánštině bez doprovodu.

Přestože jsme v obou kategoriích soutěžili pouze s dospělými početnými sbory, Červánek zazářil a obsadil v obou kategoriích v konkurenci 19 sborů ze 14 zemí světa 4. místa, což pro nás byl nečekaný úspěch. Radost jsme měli o to větší, že umístění od 1. do 4. místa získal vždy jeden sbor (na rozdíl od některých tuzemských soutěží, kde se místa mohou často zdvojovat). Děti to jistě motivuje k další práci ve sboru.

To, aby se Červánek mohl zúčastnit takové soutěže, by se neobešlo bez potřebné podpory rodin zúčastněných dětí, ale i finanční pomoci města Červený Kostelec a Ministerstva kultury České republiky. Příprava na tuto soutěž obnášela více než půl roku trvající řešení organizačních záležitostí a především pak stejně tak dlouhé nacvičování skladeb, kdy se navíc přidávala nedělní soustředění s velkým nasazením sbormistryně, korepetitora a všech sboristů. Dle výsledků je vidět, že se toto úsilí vyplatilo a děti tak získaly cenné zkušenosti a zážitky, které jistě v budoucnu zúročí.

V závěru bych chtěla konstatovat, že naší nejvyšší ctí je zúčastnit se společného zpěvu národů, který představuje ducha sjednocení národů tváří v tvář všem lidským nezdarům a sporům. To je cílem našeho zpěvu ve světě. Lidé, kteří naleznou sami sebe ve společném zpěvu a společném díle, navazují s ostatními pevná přátelství.

Děkuji všem, kteří nám jakýmkoli způsobem pomohli jak s organizací, tak přímo svou aktivní účastí na zájezdu. Jmenovitě to jsou: město Červený Kostelec, Ministerstvo kultury ČR, Petr Červinka, Bohunka Bejrová, Radka Bergmannová, MUDr. Radko Doucha, Ing. Magda Chrástková a další.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře