Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Rtyňská hudební událost podzimu se blíží

Rtyňská hudební událost podzimu se blíží

seznam článků
Rtyňská hudební událost podzimu se blíží
Strana 2
Všechny strany

dusTV pátek 20. října 2017 se ve hale Orlovna ve Rtyni v Podkrkonoší uskuteční kulturní událost podzimu, hudebně taneční akce s názvem Dušičkový festival.

Akce začíná v 17 hodin a nabídne žánrově velmi pestrý program. V něm vystoupí dixieland z Týniště nad Orlicí BLACK BUŘIŇOS, jeho skvělí muzikanti baví diváky při koncertech svým osobitým projevem a show, zahraje také JUNIOR BIG BAND ZUŠ ČERVENÝ KOSTELEC, který sklidil při své květnové premiéře velký ohlas, nebude chybět ani oblíbená CIMBÁLOVÁ MUZIKA JIŘÍHO KÁBRTA z Červeného Kostelce a návštěvníci se v závěru festivalu mohou těšit i na koncert country rockové kapely ze Dvora Králové CRC-CREEDENCE REVIVAL CZECH.

Akci svým pěveckým vystoupením zpestří mladý talentovaný zpěvák, úspěšný soutěžící z prestižní soutěže Česko zpívá PATRIK STOUPA a sólová a muzikálová zpěvačka, rodačka ze Rtyně KAMILA NÝVLTOVÁ. Za pořádající Taneční školu Bonifác vystoupí její TANEČNÍ A MAŽORETKOVÉ SOUBORY, brazilské bojové umění předvedou členové kroužku CAPOEIRA. Divákům se přestaví také taneční hosté z Polska, DĚTI ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY V ROGACH Z GRACZE, se kterou Bonifác již řadu let úspěšně spolupracuje.

Akce se uskuteční v rámci projektu mezinárodní spolupráce Bonifác bez hranic 2017. Dopoledne proběhnou dvě zkrácená představení pro děti z mateřských škol a žáky základních škol z širokého okolí Rtyně.

"Dopolední představení zhlédne bezmála 1000 dětských diváků," prozradila ředitelka spolku TŠ Bonifác paní Iveta Nývltová a připojila pozvání na večerní program: "Lidé milovali hudbu, milují a budou ji milovat po staletí. Přináší potěšení, útěchu i energii v těžkých chvílích. Nabádá lidi k pohybu těla, tanci, pohupování, poklepávání anebo jen ke klidnému krásnému vnímání a prožitku. Vždy v nás vzbudí nějaké emoce, ať je to hudba jakákoli. Věřím, že našim tradičním hudebním festivalem přineseme pozitivní a pěknou náladu do podzimních dní všem návštěvníkům. Přijďte si i vy vychutnat hudební a taneční umění!"

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře