Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Novoměstská umělecká škola uspořádala výchovné koncerty

Novoměstská umělecká škola uspořádala výchovné koncerty

sl-02

Základní umělecká škola Bedřicha Smetany v Novém Městě nad Metují v pátek uspořádala tři výchovné koncerty pro žáky I. stupně novoměstských škol a škol z Bohuslavic, Nahořan, Provodova - Šonova a z České Skalice. Svým spolužákům se představilo asi 80 žáků ZUŠ všech oborů, kteří ve spolupráci se svými učiteli připravili pestrý hodinový program.

Jako první se představil soubor zobcových fléten Fukando, dále pěvecký sbor Prostředníček, taneční obor, smyčcový orchestr Arci con Brio, mladší žáci literárně-dramatického oboru a žáci dechového orchestru ZUŠ. Celý program uváděli dva starší žáci literárně-dramatického oboru. Pořadatele překvapil velký zájem ze strany základních škol, jako jistý problém se ukázalo dodržet časový harmonogram, protože výměna publika v panujícím zimním období byla náročná. Výchovné koncerty navštívilo na 800 žáků!

Tentýž den v 17 hodin se konalo další, tentokrát veřejné představení, ve kterém vystoupily všechny pěvecké sbory: Malíček vedený učitelkou Ilonou Věříšovou, Prostředníček a Paleček dirigovaný Magdalenou Kožnarovou a dechový orchestr ZUŠ, který pracuje pod vedením Petra Korbela. Na koncertě se představily i žákyně tanečního oboru. Celý program byl zakončený společným vystoupením dechového orchestru a starších pěveckých těles Sborem židů z opery Nabucco od Giuseppe Verdiho a polkou z opery Prodaná nevěsta od Bedřicha Smetany.

I toto představení bylo velmi pěkně navštívené, koncert vidělo a hlavně slyšelo na 250 diváků. Velké poděkování patří pracovníkům Městského klubu a hlavně kina, kteří zajišťovali všechna představení po stránce techniky, zvuku a světel.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře