Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba MUSICA VIVA přiveze do Hronova Vánoční buzení

MUSICA VIVA přiveze do Hronova Vánoční buzení

buzeniVokálně-instrumentální soubor MUSICA VIVA Jiráskova gymnázia Náchod se na Vánoce připravuje vždycky už od září. Bývá to úsměvné, když ještě lidé venku chodí v kraťasech a chodbami školy už se linou vánoční melodie. Ale možná proto jsou muzikanti i sboristky na letošní tradiční koncert správně "nabuzení". Tak jsme ho nazvali "Vánoční buzení".

Uskuteční se ve středu 19. prosince 2018. A vlastně to budou v ten den koncerty dva. Jeden už v 10 hodin v hronovské Alkalis Senior Rezidenci, Na Chocholouši čp. 409. V budově bývalého internátu hotelové školy za vlakovým nádražím uvítáme třeba maminky s dětmi, nebo seniory a vlastně kohokoliv, kdo bude mít chuť přijít. Večer od 18 hodin se pak rádi po roce vrátíme do náchodské Galerie výtvarného umění – zámecké jízdárny.

Těšit se můžete na pestrý a docela veselý výběr vánočních písní a koled. Některé si s námi možná zanotujete a jinými Vás třeba překvapíme. Co ale zachováváme, jsou originální úpravy našeho uměleckého vedoucího Milana Poutníka a nastudování pod taktovkou sbormistry Věry Vlčkové.

Orchestr se rozrůstá, stejně jako pěvecký sbor. Všichni dohromady už se moc těší, že Vám zpříjemní hektický předvánoční čas. Ať už v Hronově, nebo v krásném místě náchodské galerie, poeticky mezi obrazy.

Rádi bychom ještě na tomto místě tradičně poděkovali za přízeň všem návštěvníkům našich koncertů, samozřejmě rodičům, a za pravidelnou podporu děkujeme také SRPDŠ při Jiráskově gymnáziu.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře