Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Jiřinkový sál v České Skalici ožije hudbou a zpěvem

Jiřinkový sál v České Skalici ožije hudbou a zpěvem

seznam článků
Jiřinkový sál v České Skalici ožije hudbou a zpěvem
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

jir2

Historický Jiřinkový sál Muzea Boženy Němcové rozezní v neděli 14. dubna skladby pro sólový klavír a čtyřruční klavír, violu, zpěv (sólové písně i dueta). Autory budou zvučná jména: Carl Reinecke, Max Bruch, Sergej Rachmaninov, Sergej Prokofjev, Claude Debussy, Antonín Dvořák, Vítězslav Novák, Jaroslav Křička. Posluchačům se představí nadaní studenti Hudební katedry Univerzity Hradec Králové, ŠTUDÁCI 2019.

Koncert je již tradičně věnován maminkám a ženám. Vždyť jim vděčíme za to, že na tomto světě jsme, a za péči a lásku, kterou nám věnují.

S mnohými absolventy této školy, kteří na minulých Jarních koncertech v České Skalici vystoupili, se dnes můžete setkat nejen na různých koncertních pódiích. Mnozí možná pomáhají právě i Vašim potomkům odhalovat kouzlo hry na různé nástroje nebo zpěvu. Absolventa této katedry naleznete i v Hudbě Hradní stráže.

Pokud uvažujete o studiu na Hudební katedře Univerzity Hradec Králové, máte jedinečnou možnost vidět a slyšet, a sami se přesvědčit o kvalitách Univerzity Hradec Králové. V umělecké oblasti dominuje vedle sólové koncertní činnosti členů katedry velmi rozsáhlá a úspěšná činnost sbormistrovská. Pedagogové katedry se pravidelně představují na předních světových festivalech v cizích zemích včetně Japonska, Číny, Austrálie, USA a Mexika.

Velkou pozornost katedra věnuje i odborné činnosti studentů. Hudební katedra pořádá pravidelné studentské koncerty, nabízí studentům možnost aktivní činnosti v pěveckém sboru a komorním smyčcovém orchestru. Při katedře pracuje aktivně i pobočka Hudební mládeže České republiky.

"Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce." Jiří Mahen (český básník, novinář, dramaturg, knihovník, režisér a divadelní kritik). Tímto koncertem zahájíme naši 21. koncertní sezónu. Přijďte se inspirovat mládím v neděli 14. dubna 2019 od 17 hodin do Jiřinkového sálu českoskalického Muzea Boženy Němcové.

Předprodej vstupenek na Jarní koncert bude zahájen 29. března 2019 v Regionálním informačním centru v České Skalici, vstup ze třídy T.G. Masaryka 33, tel.: 491 453 870, 773 578 112, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře