Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Eva Kubečková po dvojitém prvenství Červánku v Petrohradu: Bylo to náročné, ale stálo to za to

Eva Kubečková po dvojitém prvenství Červánku v Petrohradu: Bylo to náročné, ale stálo to za to

seznam článků
Eva Kubečková po dvojitém prvenství Červánku v Petrohradu: Bylo to náročné, ale stálo to za to
Strana 2
Všechny strany

kubecPěvecký sbor Červánek z Červeného Kostelce si připsal v roce svého 20. výročí výrazný úspěch. Na soutěži pěveckých sborů v Petrohradu, konané na konci června, zvítězil, a to hned ve dvou kategoriích – dětské a "folklorní", v níž soutěžili červenokostelecké děti i s dospělými. Mimo to se také všichni podívali po tamních architektonických krásách. "Děti z toho budou mít zážitek na celý život," zhodnotila cestu do Ruska sbormistryně Eva Kubečková.

Dětský pěvecký sbor Červánek se na konci června zúčastnil mezinárodního soutěžního festivalu Severní belcanto v Petrohradu v Rusku. Sbor do Petrohradu vyrazil i přes výhrady některých rodičů. "Někteří rodiče nás od toho odrazovali kvůli tamní politické situaci, nakonec to ale proběhlo všechno v pohodě, i proto, že jsme přes Ukrajinu vůbec nejeli," přiblížila přípravy Eva Kubečková.

Cesta trvala dva dny a dvě noci. Autobus s dětmi se zastavil v Rize, kde po prohlídce města zpěváci vystoupili na koncertu s místním sborem. Další zastávkou už byl Petrohrad. Zde Červánek soutěžil ve dvou kategoriích – dětské a "folklorní", jíž se účastnily i pěvecké sbory dospělých. Navíc Červánek vystoupil i na dvou nesoutěžních koncertech v jednom z tamních kostelů. "Se všemi koncerty jsem byla spokojená. Přesto mě velmi překvapilo a opravdu potěšilo, když mi na koncertu pro veřejnost organizátoři oznámili, že jsme zvítězili," přiblížila své pocity sbormistryně. "Konkurence přitom byla velmi slušná, Rusové jsou velmi dobří jak v umění, tak třeba ve sportu," dodala.

Vyjma těchto pozitivních soutěžních zážitků všichni přítomní také hodně viděli – navštívili např. Petergof, Ermitáž, projeli se po Něvě atd. "Jantarovou komnatu jsme bohužel nestihli, v Petrohradě jakákoliv doprava hrozně trvá – všude jsou šílené zácpy. I tak ale můžu říct, že mě žádné město nenadchlo tak jako Petrohrad, a myslím, že i děti z toho mají celoživotní zážitek," uvedla Eva Kubečková.

"Celkově vzato to bylo velmi náročné, ale stálo to za to. Vyjma krásných zážitků tyto cesty dětem dají hrozně moc. Děti mají rády soutěže, a proto je to pro ně velká motivace. Na každé takové soutěži také hodně vidí i slyší, a tak jim vždy radím – pozorně sledujte, jak děti zpívají, jak reagují na sbormistra atd. Nadto nás tyto cesty vždy stmelí, a proto jsem s celou akcí velmi spokojená," zhodnotila účast na soutěži Eva Kubečková.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře