Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Červenokostelecký fotoklub sestavil po letech soutěžní kolekci pro Ratibořický mapový okruh

Červenokostelecký fotoklub sestavil po letech soutěžní kolekci pro Ratibořický mapový okruh

seznam článků
Červenokostelecký fotoklub sestavil po letech soutěžní kolekci pro Ratibořický mapový okruh
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

ner1Druhá středa v měsíci je vždy pro členy červenokosteleckého fotoklubu svátečním dnem. Ta zářijová byla o to důležitější, že se vybírala reprezentativní kolekce pro prestižní soutěž 44. ročníku Ratibořického mapového okruhu 2014–2015.

Ratibořický mapový okruh je soutěž fotografů jednotlivců a klubů, zaměřená na vzájemné poznávání fotografické tvorby. Autoři jsou ve dvou rolích, soutěžících i hodnotitelů, s cílem objektivně hodnotit předkládané fotografie. Z hodnocení následně vyplývá umístění fotografií zúčastněných fotografů a pořadí klubů. Vítězné fotografie a CD se všemi fotografiemi v mapách se zařazují do Zlatého fondu fotografů regionu Náchod.

"Po letech se kostelecký fotoklub vrací do této soutěže, tentokrát s mnohem větší členskou základnou a zájmem mladých autorů. Pravidly daných dvacet fotografií jsme vybrali tak, aby bylo v kolekci zastoupeno co nejvíce fotografů," spokojeně kvitoval propagátor a iniciátor účasti v této soutěži Jan Kutílek. "Velmi přínosné pro naši tvorbu bude to, že od podzimu do jara uvidíme fotografie mnoha skvělých fotografů ČR, budeme je hodnotit a diskutovat o nich," dodal Oldřich Nermuť a pozval na následné schůzky fotografů, příznivců fotografie a širokou veřejnost, které se konají každou druhou středu v měsíci v 18 hodin v malém sále divadla.

Červenokostelecký fotoklub budou reprezentovat fotografie Pavly Vlčkové, Jany Zwikirschové, Pavla Ježka, Zdeňka Balcara, Pavla Rýdla, Miloše Knapovského, Jiřího Hurdálka, Luboše Vlka, Jaroslava Ressla, Jana Kutílka a Oldřicha Nermutě.

Říjnové setkání členů fotoklubu se uskuteční ve středu 8. října v 18 hodin v malém sále divadla. Na programu bude hodnocení první kolekce fotografií soutěže Ratibořický mapový okruh, na které se velmi těšíme, a příprava klubové výstavy, na kterou se také těšíme a všechny srdečně zveme.

Výstava se uskuteční od 18. do 26. října ve výstavní síni MěÚ, otevřena bude denně od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin, na vernisáž zveme v pátek 17. října v 17 hodin.

Foto Oldřich Nermuť, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře