Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Červánek oslavil 20 let se současnými i bývalými členy sboru

Červánek oslavil 20 let se současnými i bývalými členy sboru

seznam článků
Červánek oslavil 20 let se současnými i bývalými členy sboru
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

cer6Pěvecký sbor Červánek z Červeného Kostelce slaví 20 let svého působení. Dvě desetiletí své existence oslavil tento sbor v sobotu 21. června stylově: téměř tříhodinovým koncertem, kterého se zúčastnili jak současní, tak bývalí členové sboru. Ve velkém finále si tak na jevišti zazpívalo téměř 90 lidí!

Písničko, pojď si hrát – tak se jmenoval koncert, který připomněl a oslavil dvacáté výročí založení pěveckého sboru Červánek. Pro diváky, kteří v sobotu 21. června téměř zcela zaplnili hlediště Divadla J. K. Tyla, si manželé Kubečkovi, vedoucí sboru, připravili téměř tříhodinové pásmo, do nějž zařadili písně nejrůznějších žánrů: od jednoduchých dětských písní po árie, od lidovek např. po populární píseň známou v rádiích Rolling in the deep.

Během koncertu vystoupily na jevišti všechny pěvecké sbory, které manželé Kubečkovi vedou: Hvězdičky, Sluníčko, Jitřenka a samozřejmě Červánek. Sborové písně, dělené do tematických bloků, citlivě střídala sólová vystoupení hostů: mj. studentky HAMU Praha Magdaleny Malé (zpěv), rockové zpěvačky Lucie Douchové (zpěv) nebo studentky VŠMU Bratislava Anety Novotné (akordeon) a studenta Konzervatoře Pardubice Lukáše Zacha (viola). Poslední dva jmenovaní nás celým koncertem také provedli příjemným mluveným slovem. Slavnostního koncertu se zúčastnili i čestní hosté: starosta města Petr Mědílek a zástupkyně útvaru pro neprofesionální umělecké aktivity NIPOS-Artama Praha Michaela Králová. "Za jejich účast a velmi milá a povzbudivá slova moc děkuji," ocenila slova obou hostů, chválící dvacetiletou kvalitní práci se zpěváky, sbormistryně Eva Kubečková.

Do koncertu byla zahrnuta projekce rekapitulující prostřednictvím mnoha pěkných fotografií život sboru od r. 1994. A život sboru Červánek, to nejsou jen zkoušky, soustředění a vystoupení, ale také mnohé úspěchy, které sbor provází od jeho založení. Jak říkala ve své řeči Michaela Králová, pěvecký sbor je vždy těsně spjat s městem, ze kterého pochází, a proto se Červánku jistě sluší poděkovat za to, jakým způsobem Červený Kostelec reprezentuje nejen v naší republice, ale také na mnoha místech Evropy. V letošním slavnostním roce čeká Červánek další cesta – na mezinárodní soutěž pěveckých sborů do Petrohradu, kam vyjíždí v pátek 27. června.

Celý slavnostní večer byl zakončen působivě – společnou písní všech členů sboru, a to jak současných, tak bývalých. Celkem se na jevišti objevilo téměř 90 lidí, kteří nejdříve obdarovali sbormistryni Evu Kubečkovou růžemi (každý z členů přinesl jednu) a poté si spolu zazpívali píseň Kočár od Miroslava Raichla. "Byla jsem hrozně dojatá, téměř polovinu času, kdy mi děti a ostatní předávali růže, jsem proplakala. Moc mě potěšilo, že si přijeli zazpívat i bývalí členové a členky sboru, a cením si toho, co mi při předávání růží řekli – že díky Červánku získali celoživotní lásku k hudbě. Jsem za tato slova velmi vděčná," zhodnotila emotivní závěr koncertu sbormistryně Eva Kubečková.

Foto Tomáš Kábrt, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře