Sobota 2.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Byly zveřejněny výsledky výběrového kola soutěže Česko zpívá 2015

Byly zveřejněny výsledky výběrového kola soutěže Česko zpívá 2015

seznam článků
Byly zveřejněny výsledky výběrového kola soutěže Česko zpívá 2015
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

ce1Výběrové kolo 9. ročníku pěvecké soutěže s mezinárodní účastí Česko zpívá proběhlo 2. března 2015 v pražském Theatro Music Clubu. O postup do dalšího kola soutěže se utkalo 239 zpěváků. 11. března také odstartovalo hlasování Ceny internetu, ve které vítěze zvolí široká veřejnost.

V Theatro Music Clubu v pražském Karlíně bylo 2. března skutečně živo. 239 talentovaných zpěváků, kteří byli vybráni z celkového počtu 505 přihlášených soutěžících do již 9. ročníku moderně pojaté pěvecké soutěže pro začínající zpěváky, se zde utkalo o postup do dubnového semifinále a finále soutěže. Porota, ve které zasedli mimo jiné zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová, zpěvák a velmi úspěšný účastník Česko zpívá 2011 a 2012 Marek Relich, herec a zpěvák Lukáš Kumpricht či zpěvačka, skladatelka, hlasová poradkyně a hudební producentka Nikol Davídková, měla díky nesmírně vysoké úrovni soutěžících velmi těžké rozhodování.

Do semifinále kategorie Sólisté 9 – 14 let se prozpívalo 41 zpěváků, do semifinále kategorie Sólisté 15 - 26 let postoupilo 44 soutěžících a v kategorii Sólisté nad 26 let, ze které se postupovalo rovnou do finále, se v dubnu v Trutnově utká 10 adeptů na celkové vítězství. Kompletní výsledky výběrového kola jsou zveřejněny na webových stránkách soutěže www.cesko-zpiva.cz .

Soutěžící, kteří z výběrového kola dále nepostoupili, mají ale stále šanci získat v Česko zpívá 2015 významné ocenění. Od 11. března 2015 totiž probíhá hlasování Ceny internetu. Na webových stránkách organizátora soutěže, agentury ART PRESTO, si mohou zájemci prohlédnout videa - záznamy pěveckých výkonů všech soutěžících z pražského výběrového kola – a do 12. dubna hlasovat pro svého favorita prostřednictvím SMS zpráv. Vítěz bude vyhlášen v průběhu semifinále soutěže, dne 17. dubna 2015 ve Společenském centru UFFO v Trutnově.

S prázdnou z výběrového kola neodešel žádný soutěžící. Všichni obdrželi dárkový balíček s poukazem od partnera soutěže, společnosti Talent Company, na výuku zpěvu, tance a herectví, a také se sadou mezizubních kartáčků od dalšího z letošních partnerů soutěže - programu ústní hygieny SOFTdent. V neposlední řadě pak také všichni soutěžící získali cennou zkušenost a nezapomenutelný zážitek. Podpořit je přišel mimo jiné velmi úspěšný soutěžící z loňského kola soutěže Josef Fečo, který aktuálně vystupuje v roli Pugsleyho Addamse v muzikálu The Addams Family v Hudebním divadle Karlín.

Ve společenském centru UFFO v Trutnově proběhne 17. a 18. dubna semifinále a finále soutěže. Pěvecké výkony zde bude hodnotit odborná porota, složená již tradičně z producentů, manažerů, hudebních profesionálů a celebrit. Jako každý rok, i letos v ní zasednou odborníci a známé tváře, populární osobnosti české hudební scény. Svou účast v porotě již 9. ročníku soutěže potvrdili mimo jiné zpěváci Marian Vojtko, Bohouš Josef, Josef Vágner, Zdeněk Podhůrský a Marek Relich, skladatel a muzikant Petr Bende, zpěvačka Renata Drössler, moderátorka Nicol Lenertová či hudební producent Milan Herman.

Ti nejúspěšnější soutěžící se mohou těšit na hodnotné výhry, mimo jiné na studiovou nahrávku, profesionální fotografie, poradenství v oblasti hudební produkce, zastoupení uměleckou agenturou, originální kovanou sošku z dílny uměleckého kováře, možnost veřejně prezentovat svůj talent či atraktivní věcné ceny od partnerů soutěže. Generální partner soutěže ROLAND CZ například vítězům věnuje následující hodnotné ceny: Roland R-05 WAVE/MP3 rekordér, Roland F-20 DW digitální stage piano a Roland F-130R White - digitální Super Natural piano.

ČESKO ZPÍVÁ 2015 vyhlašuje občanské sdružení TŠ Bonifác, organizuje ji reklamní a umělecká agentura ART PRESTO s.r.o. Soutěž již několik let probíhá pod záštitou starosty města Trutnova Mgr. Ivana Adamce, poslance a člena předsednictva poslaneckého klubu ODS, a za podpory ředitele společenského centra pro kulturu a volný čas UFFO Trutnov pana BcA Libora Kasíka. Mezi hlavní partnery patří společenské centrum UFFO, město Trutnov, Krkonošský deník, Český rozhlas Hradec Králové a Pardubice, Roland CZ, Česká spořitelna, Milan HERMAN Management, hotel Patria, či U-KLUB Olomouc. Mezi letošní nové partnery patří mimo jiné také internetový obchod se zbožím pro děti Baby in style, největší evropský obchod s hudebninami Thomann nebo SOFTdent®, špičkový program ústní hygieny.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře