Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Brněnská MUSICA DA CAMERA zahájí advent v České Skalici

Brněnská MUSICA DA CAMERA zahájí advent v České Skalici

seznam článků
Brněnská MUSICA DA CAMERA zahájí advent v České Skalici
Strana 2
Všechny strany

lenkaPrvní adventní neděli 3. prosince mimořádně od 19:30 hodin přivítáme v maloskalickém kostele Nanebevzetí Panny Marie brněnský vokálně-instrumentální soubor MUSICA DA CAMERA, sdružující zpěváky, kteří se intenzivně věnují komornímu ansámblovému zpěvu.

Zakladatel a sbormistr souboru, Martin Franze přizval pro koncert v České Skalici zajímavé mladé sólisty, sopranistku Lenku Cafourkovou Ďuricovou a tenoristu Jakuba KUBU Kubína. Pro koncert v České Skalici byl vybrán dramaturgicky ucelený program ze skladeb pozoruhodného brněnského skladatele Zdeňka Krále.

Sopranistka Lenka Cafourková Ďuricová, vystudovala zpěv na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Krom jiných ztvárnila roli Mařenky ve Smetanově opeře Prodaná nevěsta a Vendulky v opeře Hubička. Od roku 2011 hostuje v Janáčkově divadle v Brně. Spolupracuje s Czech Ensamble Baroqe, Ensamble Inégal a s také s Collegiem 1704. Ztvárnila roli La Folie v opeře Platée J. Ph. Rameaua a byla za ni nominována v širší nominaci na cenu Thalie. V roce 2015 absolvovala koncertní turné po Číně. V rámci Znojemského hudebního festivalu 2016 se představila také jako Zerlina v Mozartově opeře Don Giovanni po boku Adama Plachetky. V současné době se věnuje také sólové koncertní činnosti.

Jakub KUBA Kubín je absolventem pardubické konzervatoře. Kromě zpěvu se aktivně věnuje aranžmá skladeb, odlišných žánrů a skládání své vlastní muziky. Aktivně spolupracuje s několika významnými orchestry a soubory (Filharmonie Hradec Králové, Komorní filharmonie Pardubice, Jihočeská filharmonie, Musica Florea, Musica Bohemica, Czech Ensemble Baroque, Akademický sbor Žerotín). Věnuje se rovněž pedagogické a poradenské hudební činnosti. Podílel na založení vokálního kvintetu CZECH ENSEMBLE BAROQUE QUINTET a působil ve vokální souboru GENTLEMEN SINGERS jako sólista. Nyní se vydává na samostatnou sólovou dráhu.

Zdeněk Král patří k mladé generaci brněnských hudebních skladatelů. Jeho skladatelský a klavírní záběr je velice široký od jazz-rocku až po velké symfonické skladby (Carmina Burana 2 O lidské duši). Spolupracoval s mnoha režiséry, s nimiž realizoval osm desítek divadelních, filmových a rozhlasových projektů. Na adventním koncertu se představí svými duchovními skladbami, především kompozicí Missa brevis v nastudování Martina Franze.

Martin Franze, absolvent brněnské konzervatoře, Janáčkovy akademie múzických umění v Brně je neskutečně aktivní člověk posedlý hudbou i zpěvem s širokým hudebním záběrem od jazzové hudby přes hudbu minulého století až po současné autory. Je zakladatelem, dirigentem nebo uměleckým vedoucím několika sborů, vždy se vyznačujících vysokou profesionální úrovní provedených děl o čemž se naši posluchači již mohli přesvědčit (OctOpus Vocalis, Smíšeného sboru Kantiléna). Je rovněž zakladatel a dramaturg Mezinárodního festivalu komorních sborů Kampanila Mikulov. Při svém vytížení najde čas i na příležitostné komponování.

Předprodej vstupenek bude zahájen 30. října 2017 v Regionálním informačním centru v České Skalici, Třída T. G. Masaryka 33, tel. 491 453 870, 773 578 112; e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře