Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba 6 NaChodníku slaví výročí knihou poezie

6 NaChodníku slaví výročí knihou poezie

seznam článků
6 NaChodníku slaví výročí knihou poezie
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

chodTV letošním roce uskupení 6 NaChodníku slaví. K výročí kapely i svého textaře vychází knížka jejich textů s názvem Ještě jsou rána cítit létem.

Autorské šansonové seskupení 6 NaChodníku oslaví v letošním roce desáté narozeniny. K tomuto výročí a navíc k významnému životnímu jubileu textaře a kontrabasisty Milana Poutníka vyšla sbírka jeho básní s názvem Ještě jsou rána cítit létem.

Sextet muzikantů se sešel v roce 2006 a kromě sourozenců Lucie a Tomáše Peterkových byli u vzniku kapely bubeník Ondřej Tuček, klarinetista a saxofonista Petr Záleský, houslista Tomáš Lhotský a kontrabasista a textař Milan Poutník. Jejich "NáChodnický" svět je láskyplný, někdy rozesmátý, občas drzý, jindy bolavý až na samou dřeň. Z většiny však takový, jak ho dokázal do veršů vepsat posledně jmenovaný - středoškolský pedagog, muzikant a básník Milan Poutník. Hned po vzniku uskupení začal psát texty, které publikum vřele přijímá. A protože jich je po deseti letech existence kapely přes dvě stě, bylo z čeho vybírat pro "dárkovou" knížku, která je oslavou jedné dekády hudebního sextetu a hlavně šesti dekád autorova života, které dovršil 6. května 2016.

"Knížka, která vychází oficiálně právě 6. května 2016, nabízí čtenáři výběr textů z let 2006 – 2015, na které je možné pohlížet jako na samostatný poetický útvar, tedy jako na svébytné básně, nebo je vnímat jako materiál připravený ke zhudebnění. Mnoho textů už svou písňovou podobu má a jiné se jí možná nikdy nedočkají. Přestože poezie není zrovna nejvyhledávanější čtenářský žánr, může být tento výběr zajímavou sondou do světa vnímavého básníka, který umí psát intuitivně, ale i podle zadání, a jehož hlavním tématem je život spojený s láskou i neláskou, s city mezi mužem a ženou, ale i s místy, která v jeho verších, i bez podpůrných tónů, hrají barvami," říká zpěvačka 6 NaChodníku Lucie Peterková.

O originální ilustrace se postarala výtvarnice Klára Mičíková a doslov k publikaci napsal přítel kapely, básník, prozaik a herec Miloň Čepelka, který pomáhal také s výběrem textů. S ním i s dalšími, kteří se na knížce podíleli, se můžete setkat na křtu, který se uskuteční až 20. října v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě.

Knížku je možné zakoupit v Knihkupectví Horová-Maur v Náchodě, nebo je k objednání na www.6nachodniku.cz .

Foto Patrik Marek, zdroj www.nachodskyswing.cz

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře