Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba 58. mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci zahájila Božena Němcová

58. mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci zahájila Božena Němcová

seznam článků
58. mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci zahájila Božena Němcová
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

boz1

Božena Němcová, letošní patronka festivalu, a starosta města Petr Mědílek ve středu slavnostně zahájili 58. mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci. Spolu pak postupně uvítali koláči všechny soubory, jejichž zástupci svou mateřštinou pozdravili všechny přítomné v hledištu přírodního areálu.

V rámci slavnostního zahájení promluvili také hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, předseda Folklorního sdružení ČR Zdeněk Pšenica a ředitelka Městského kulturního střediska Iva Ceprová.

Úvodní večer probíhal tradičně v seznamovacím duchu, a tak si soubory připravili krátká vystoupení, kterými představily folklór své země. Na pódiu se postupně vystřídaly soubory z Itálie, domácí Hadářek, polský Soubor písní a tanců Walbrzych, soubor z Filipín, další italský soubor, tentokrát z Aviana, slovenský soubor Toplan, turecký soubor, soubor Javorník z Brna, izraelský soubor, Italové z Kampánie, oblíbený soubor z Nového Zélandu, soubor Dolina ze Starého Města, mladí Brazilci a Brazilky a na závěr vystoupil soubor z Gruzie.

K vidění tak byla pestrá mozaika tanců a písní, z níž lze vyzdvihnout rytmický tanec mezi pohybujícími se tyčemi v podání Filipíňanů, energické a téměř baletní vystoupení mladých Izraelek a Izraelců, slovenský elán, exotiku (a také humor) Novozélanďanů, krásné kroje Brazilců a Brazilek a úchvatné vystoupení malých Gruzínců. Jejich řízné a precizní vystoupení, které první festivalový den ukončilo, nadchlo nejen publikum, ale i je samotné. V zákulisí se pak malí tanečníci navzájem spontánně objímali. Celý večer zakončil koncert polické country skupiny Kamarádi Osady 5.

"Úvodní den tak ukázal, že i letos se máme na co těšit a je proč přijít do přírodního areálu u Divadla J. K. Tyla. Ve čtvrtek program začíná v 18 hodin, kdy se červenokosteleckému publiku představí pouze zahraniční soubory. A letos premiérově vystoupí vybrané soubory také v Divadle J. K. Tyla. Od 19 hodin zde budeme obdivovat výkony izraelského souboru, souboru Dolina ze Starého Města, brazilského souboru, souborů z Filipín a Nového Zélandu, Italů z Kampánie a malých Gruzínců. Všichni jste srdečně zváni," pozval na další den festivalu Tomáš Kábrt, redaktor Červenokosteleckého zpravodaje.

Ve spolupráci s firmou Televize JS bude možné sledovat on-line přenos ze sobotního večera. Přenos bude začínat v 19:45 hodin a potrvá asi do 23 hodin. Přenos můžete sledovat zde.

Foto Tomáš Kábrt

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře